| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de dragoste triste.de la ea pentru el,(iar el iubeste pe alta)

DAU FUNDA+VOTURI
[scuze de cat...]

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna

• Uite cum e,dragostea inseamna durere,cand numai unul o da si celalalt o cere…! •

♠ Zambeste celor ce te urasc,sa simta ura ta,zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta,iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada,zambeste-le,sa simta indiferenta ta. ♠

○ N`am uitat ce ti-am spus si cum era inainte,n`am uitat ca te iubesc, doar ca nu`mi aduc aminte! ○

◙ Nimic nu este mai scump decat o sansa ratata. ◙

♫ Si daca te urasc , e pentru ca te-am iubit... ♫

↓ E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit! ↓

#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] #

$ Si`mi aduq amintee . Cum imi zambea Shii ma priveaa . Si`mi spunea Nu te Lua dupa Lumeaa aSta reaa! $

♣ Să poţi să fii acelaşi când totul e schimbat,să poţi să fi indiferent când totul te-a marcat.♣

♠ Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!♠

◘ Nu mai sunt cum eram...Acum zambesc, atunci plangeam,Nu te mai cred, e prea bizar...Povestea e la FiNaL!◘

Cine a greşit,.Nu vrei să şti.Şi nici nu-ţi pasă...Cât de mult te-am iubit !

Departe de tine,.Mă-ntreb , în lipsa ta ,." Cine-i de vină ? ".Poate-i vina mea !

Când nu găsesc răspuns la toate ,.Trăiesc din amintiri ...Ţi-am dat inima mea ,.Ţi-am dat dragostea mea ,.Mai mult de atât n-am să pot da !

Poate să îmi spună cineva.Dacă te voi uita vreodată !?

.De ce nu.i putem uita pe cei ce ne.au uitat deja?

Ai sa simti si tu durerea,Asa cum am simtzit si eu.Iti va fi greu si.iti vei aminti mereu De sufletul meu Si de ce-am fost noi odata

Nu ai vrut s-apreciezi ceea ce ai avut.M-ai avut dar. cu timpul m-ai pierdut.Nu speram sa fie-asa credeam c-ai incredere.Ti-am zis ce-am avut de spus acum.

Gresit sau negresit . Nu ma intorc . Promitt !

Ramai sau pleci e alegrerea ta,Chear de ma doare, iti respect decizia.chiar de nu vrei sa-ti amintesti,Nu uita clipele frumoase petrecute candva!

Nu o sa mai fie ce`a fost!

Si totusi. dupa cate mi-a facut.Nu pot sa cred ca am sa-l uit! !

Nu esti primul care pleaca.Da` esti primul sincer care`as vrea`ntr`o zi sa se intoarca.Nu esti primul care`ncearca sa ma schimbe`n repetate randuri.Da` esti primul care`ntr`un final m`a pus pe ganduri

invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele.Termin cu ce’am rămas.Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

Si cu toate c`a pus punct, spunand ca s`a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Şi nici măcar eu nu mă cunosc.Aşa cum tu mă ştii pe mine.Mă tem uneori că ai să pleci.Şi nu vreau să mă laşi fără tine.Iar eu nu sunt eu.De fapt, fără tine, sunt nimeni!

ZambeShtee`! Tu esti tOt Ce am mai bun`[]

cate promisiuni false nu ti-a facut? si de cate ori iti spuneai" de maine am sa-l uit"?

Spune cat de mult pozele cu voi le priveai si cate servetele pe seara consumai ?

orice ai face de tine nu poti fugi, e ca si cum te-ai privi in oglinda si te-ai minti. oriunde ai fi traieste clipa. nu sta. Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta.

•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°

Daca n`ai fi tu . mi-ar ramane gol sufletu ! |

sa iert?tot timpul sa uit ?niciodata! x(

Inchei simplu spunand sfarsit.

De ce sa plang. Cand pot sa rad? De ce sa urasc. Cand pot sa uit?

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceput . •

Ai uitat de unde ai plecat,cand nimeni nu statea cu tine,si veneai mereu la mine!

Poate nu te doare,nu ma mira,cu sufletul tau,vorbesti in sila

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ... "

•Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

AI PLECAT SI MA-AI LASAT SINGURA CU LUMEA ASTA REA CARE TE VREA AI PLECAT SI NU AI SPUS MACAR UN CUVANT

Ce a fost nu va mai fi

Fiecare clipa cu tine ce`o am in gand,e pretzioasa fiindca nu esti de gasit pe acest Pamant.

De ce doar pe tine te am si acum in amintire…si nimeni nu m-a putut schimba

Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

As face orice sa te mai pot avea…chiar daca acum esti cu altcineva

N'ai sa intelegi cat imi e de greu...nu esti in locul meu

Candva poate am sa regret,dar acum vreau sa'mi vad de viata mea..."

Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea.

imi va fi dor.
imi va fi rece.
dar timpul nu va vindeca.
ci doar va trece.

Am gresit din nou am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta Am Intrebari De Pus Raspunsuri De Dat Ganduri De Ascuns OAMENI DE UITAT!"

Ai plecat de langa mine ,nu te mai am,imi pare rau dar eu dupa tine voi plange mereu !

-a fost frumos, frumos...a fost
-Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte

A trecut atat timp nici macar un salut`Nici macar un buna nici macar atat`Nici macar un gand un beep un mesaj ceva .Si mi-as dori atat de mult sa stiu despre viata ta `Spune-mi esti ok are ea grija de tine `Cum faceam eu candva?!Sau poate chiar mai bine.Atunci e bine imi pare bine ca esti fericit `Tu meriti tot pe lumea asta esti deosebit!sad

Ai realizat vreodata cate se pot schimba intr-o zi?

Pastrez în mintea mea clipele frumOase si îmi pare rau ca ele sunt singuRele ramaSe. ;;]

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Voi pleca, undeva, Aproape de tine, Te voi gasi Oriunde vei fi... mie dor de tine (((

cind iubesti simti ca traiesti

Ochii care nu se vad se uita...((

Ma indeamna inima,sa ma retrag incet din viata ta sad

Daca ar fi totul asa cum iti doresti nu ai mai avea pentru ce sa lupti si sa traiesti [winking]

Stau si citesc o carte Poveste de iubire Cu 2 indragostiti Cum esti tu cu mine Povestea`i dureroasa Dar o citesc si plang Si lacrimile mele peste obraji imi curgstraight face

Poate viata mea e un film desprins din realitate ,in care am dreptul sa`mi aleg finalul si pot sterge orice replica nu`mi place , dar pacat ca nu pot trage mai multe dublestraight face

e De ce pleci capul si fumezi si daca iti spunDaca iti spun "schimba-te" te indepartezi Si iar ma lasi in suspans, sunt in continuu balans Si iar ma lasi singura, mai bine plec ... uita`ma!

Merg pe strada in care noi 2 ne intalneam . imi amintesc clipe ce le adoram . dar viata-i trista intr-o zii o sa ne desparta . In mintea mea vei fii mereu baiatul meu de prima data . :X

9 răspunsuri:
| Giulia_5490 a răspuns:

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii,dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

timpul va trece,eu voi incerca sa uit,dar nu pot lasa in urma tot ceea ce intre noi a fost odata,in adancul inimii mele inca mai tin la tinecrying

nu am cuvinte ce trista sunt acum, ca m-ai lasat, pentru una care e forte proasta, m-ai lasat pentru o tampita? Dar cel si cel mai tare ma doare ca uh o iubesti pe cea mai buna prietena a mea, ei nu stiu daca ii pasa ca uh o iubesti dar stiu sigur ca pe mine ma doare cel mai tare ca uh m-ai lasat. toti oamenii ne-au zis ca ne sta foarte bine impreuna dar tie nu-ti pasa! Tu nu stiii sa pretuiesti iubirea!

NIMENI NU STIE CUM SUFAR EU DUPA UN AMARAT DE BAIAT! M-A PARASIT PT O NEBUNA!

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea

imi va fi dor
imi va fi rece
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece

| ramonaaRamo a răspuns:

Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singura

| ramonaaRamo a răspuns:

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

| ssstefan a răspuns:

Ce zici de: sunt asa de tampita incat caut statusuri pe TPU...si sunt asa de proasta incat nu stiu nici sa selectez categoria

| thefirstangel a răspuns (pentru ssstefan):

Ce zici tu de asta"ma cred asa de destept incat ma dau mare pe TPU.dar de fapt..." [tragi si singur concluzia, k doar esti destept!]

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa