| ViseColorate_6532 a întrebat:

Bunalove struck, am si eu nevoie de sfatul vostru. imi place extrem de mult de un coleg de clasa care nu se comporta prea frumos cu celalalte colege, dar cu mie e altfel. Faza este ca toate fetele imi zic ca el ma place si am inceput sa cred si eu asta. Dar de cateva zile se comporta diferit, este schimbat total, aproape ma ignora. Si nu inteleg ce s`ar fi putut intampla, iar acum nu stiu ce sa fac in privinta asta. sa ii zic ca il plac? sa-l las asa? sa vorbesc cu e? daca da ce sa ii spun.

Răspuns Câştigător
| deceestemereucomplicat a răspuns:

Probabil vrea sa vada daca tu il bagi in seama, daca esti interesata.Nu ii spune ca iti place de el deoarece se va pierde echilibrul in relatie, fie ea de colegialitate pentru un moment.Incearca sa-i dai oportunitatea sa-ti zica ce simte, adica sa ramaneti singuri si de preferat intr-un loc linistit.Si daca dupa toate astea tot nu-ti zice nimic, nu inseamna ca nu-i mai place de tine, ci doar ca nu are curaj. Iti spun singur ca asta este cea mai buna solutie.Eu sunt baiat si sunt exact in situatia prezentata mai sunt ( situatia baiatului de care iti place ).Ba chiar am iesit cu fata odata si am fost pus in situatia de a-i spune si nu am avut curaj, este teama de refuz, daca ezita si te evita poate sa insemne ca ii este frica de un refuz.Ai putea sa-i dai de inteles ca iti place sa vorbesti cu el, trebuie sa-i spui ceva care sa-i dea curaj.

7 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Poate a aflat si el ca iti place de el si in loc sa iti spuna se fereste de tine,pentru ca ii este frica,emotii si altele. Spune-i tu,fa-i tu prima pasul ca el face pasi de furnica,asa suntem toti baietii,abia pasim,suntem ca orbii in plina zi,nu stim daca e bine pe unde mergem.Dar,daca tu spui ca pe tine te trata altfel,inseamna ca avea el un motiv, iar daca acum te ocoleste posibil sa fi aflat, foarte mult posibil. Spun-i si vezi ce spune.Numai bine!

| Dany_9065 a răspuns:

In ce sens te ignora? Nu mai sta de vb cu tine?
Inceraca sa vb cu el deschis ...macar stii o treaba.Asa aflii daca te place sau nu.
Incearca sa stai in preajma unui alt coleg... explicand-ui ca vreai sa vezi reactia lui si asa iti dai seama. Daca devine gelos si isi schimba comportamentul e clar ca te place si poti sa actionezi happy

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Pai asa s-a intamplat si cu iubitu meu. exact la fel.trebuie sa ii spui in fata ca il placi asa i-am facut eu iubitului meu...si uite acum sunteam de 2 luni impreuna.happy\

| theone100 a răspuns:

Oops,ciudat...exact asa am facut eu cu o fata whistling care a devenit enervanta de-a dreptul(se baga singura in seama, ma zgarie and stuff)

| Adicteddd a răspuns:

Buna parerea mea este ca nu putem noi sa iti dau un anumit sfat sau nu suntem in masura si mai bine uitate la asta http://www.youtube.com/watch?v=Lgn-guWuLuI sau asta http://www.youtube.com/watch?v=9UkoqLWhz7Q&feature=related si dupa ce le-ai vizionat gandeste-te cat de mult este nevoie ca sa iei acea hot cum crezi uh ca este mai bine si mai corecta

| teodora3 a răspuns:

Buna.si eu cred ca te place deoarece unii baieti cand le place o fata ii da mai multa importanta sau altii pot sa nu-i dea prea multa importanta sa nu creada cai place de ea si ei sa nu ii placa. de obicei baietilor nu prea le place sa fie respinsi.asa ca eu zic sa-i spui ce simiti si dupa sa vedea succes:*

| cec a răspuns:

Poate nu l-ai bagat nici tu in seama zii ca vrei sa stai cu el fa ceva cu el si glume