| raluca89 a întrebat:

:X Deci sunt cu un baiat de o saptamana si ceva, iar eu am auzit ca el vrea sa se desparta de mine pentru ca nu reuseste sa tina la mine. A vorbit o faata cu el si i-a spus sa mai incerce, ca nu are cum sa tina la mine intr'o saptamaana. Spune'ti si mie cum sa il fac sa inceapa sa tina la mine? totusi ma port frumos, si el are drag asa de mine dar nu poate sa tina si nu il inteleg de ce.sad va rog dati'mi un sfat. dau un mare fundoi! :*

Răspuns Câştigător
| Honeybunny a răspuns:

Pai ce rost are? chiar nu ai un pic de respect de sine? ce poti sa ii facid ecat sa fi tu insati? daca te place,ft bine,daca nu,nu ai ce sa faci, ce sa ii oferi, pentru ca tu vrei sa te iubeasca pentru ceea ce esti nu sa te prefacti ca esti intr'un anumit fel doar ca sa inceapa el sa tina la tine. oricum dragoste cu sila nu se poatesad

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil nu vrea relatie stabila daca il intrebi ce are cu tine poti afla ca nu musca nimeni.

| Narcis2007 a răspuns:

Incearca sa fiti doar voi doi singuri sau sa faceti ceva impreuna daca nici asa nu merge nu-l tine fortat...

| anaid a răspuns:

Asta este doar un pretext.Sti si el prea bine ca nu poti ajunge sa tii la o persoana intr-o saptamana.Altul trebuie sa fie motivul.

| Nicky29 a răspuns:

Pai are dreptate nu are cum sa tina la tine intr-o saptamna mai ales in societatea asta in care traim noi.Parerea mea este sa il motivezi cat mai mult sa fie alaturi de tine.

| Allex7 a răspuns:

Poate nu are incredere in dragostea voastre ceea ce pare absurd parerea mea. Oricum dupa o saptamana nu poti sa-ti faci o idee clara despre o persoana.Arata-i tu ca-'l iubesti daca el simte distanta

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Pai,in primul rand e prea devreme ca sa tina la tine.Lasa relatia sa se dezvolte. In al doilea rand, acest lucru va dura ceva, dar e singurul remediu posibil: fi tu insati si el te va iubi asa cum esti.si daca nu. oricum cui ii trebuie un baiat ce n-o iubeste asa cum e? dar repet, asta nu se intampla de azi pe maine. Intre timp, iesiti, faceti ce va face placere si enjoy life!winking

| mary_1521 a răspuns:

Nu trebuia sa te combini cu el de prima data daca nici macar nu tinea la tine si la ce sa ramai cu el in continuare daca stii ca nu tine la tine, in felul asta ai dai satisfactii ca se tin fetele dupa el si nu este corect.nu crezi ca mai bine ar fi sa mai stepti pana gasesti perechea potrivita