| AdeAde18 a întrebat:

Am facut sex acum cateva zile cu prietenul meu neprotejat (fara prezervativ). Anunt ca el nu a ejaculat deloc iar eu am fost in a doua zi dupa menstruatie. Acum dupa toate ce s-au intamplam am o intrebare:Mai trebuie sa iau anticonceptionale? Va rog vreau raspunsuri ca sa fiu sigura sa nu raman insarcinata. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acum nu mai are nici un rost sa ia anticonceptionale. Poti ramane insarcinata, mai ales ca inteleg ca erai intr-o zi cu fertilitate medie (adica nu in primele 5 zile de la venirea menstruatiei). Din pacate, acum nu mai poti preveni o sarcina, va trebui sa iti asumi in continuare riscul.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand faci sex neprotejat iti asumi si riscul unei sarcini. Acum mai asteapta si tu o luna, dupa care vei sti ce ai de facut.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc a doua zi dupa menstruatie, sansele de a fi gravida sunt minime.

| Georgiana_Anné_M._1998 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine nu. nu este nevoie sa iti iei anticonceptionele!