| Roxana313 a întrebat:

Am facut sex neprotejat, nu am facut mult asta aproximativ 5 min doar de placere, ultima menstruatie a fost pe la inceputul lunii decembrie si nu mi-a venit pana acum, nu imi doresc sa fiu insarcinata si imi este tare frica dar tin sa mentionez ca el nu si-a dat drumul / nu a terminat de loc si nu mai stiu ce sa fac sad. Tind sa mentionez ca nu mai am avut contact sexual de aproximativ 2 ani... Este posibil sa am dereglari hormonale si sa imi intarzie din aceasta cauza? Inca ceva, menstruatia nu imi vine regulat (28 de zile ) sau cel putin nu am tinut un calendar pana acum dar din cate stiu nu imi vine regulat sad Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate, intrebarea ta seamana cu o ghicitoare si in aceste conditii se pot emite doar niste simple pareri, practic fara nicio valoare, formulate in mod cu totul arbitrar. Pentru a putea da un raspuns catusi de cat avizat, ar fi obligatoriu de stiut data exacta de incepere a ultimei menstruatii, data calculata/preconizata chiar si extimativa a urmatoarei menstruatii si mai ales data exacta de intretinere a sexului. Doar in baza acestor repere s-ar putea formula un raspuns care sa fie cu ceva mai precis in comparatie cu niste presupuneri demne de Mama Omida. Probabilitatea formarii unei sarcini este cu atat mai mica/redusa sau de regula chiar imposibila, cu cat partenerul este mai experimentat si mai ales daca are capacitatea de a-si coordona si controla in mod perfect ejacularea. Multa sanatate.

| Roxana313 explică (pentru corbulalbrosu):

Da pai el spune ca 100% nu are cum sa mii se intample ceva avand in vedere ca nu a ejaculat de loc si au fost doar 5 min
Multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roxana313):

Draga mea, in cazul in care penisul are pe el si doar urme de sperma este suficienta o singura penetrare de 1-2 secunde pentru ca un singur spermatozoid sa patrunda in vagin.