| allison20 a întrebat:

Am luat AC Karissa timp de 10 luni, fara pauza si am renuntat la ele in mai. De atunci mi-a venit menstruatia de 2 ori cand trebuia (28-30 zile) si acum imi intarzie deja de o saptamana. De la renuntare nu am mai avut niciun fel de contact sexual. De ce imi intarzie?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca organismul tau reintra/isi reia ritmul de functionare adica tipul de ciclu menstrual de dinaintea folosirii pastilelor AC.Pastilele ti-au reglat ciclul menstrual doar pe perioada cat le-ai folosit, iar acum hormonii din organism se readapteaza/functioneaza dupa vechiul tipar. Multa sanatate.