| toddyx a întrebat:

Am o nelamurire si sper ca gasesc o solutie cu ajutorul vostru. Sunt cu iubita mea de 7 luni. Ne-am mutat impreuna inca din prima luna. De cceva timp relatiile sexuale s-au rarit si nu prea mai facem sex decat o data pe saptamana. De multe ori ne certam pentru ca eu ma enervez pentru ca, cred ca are pe cineva si intretine relatii sexuale cu acea persoana. Voi ce credeti si ce ma sfatuiti pentru ca o iubesc si nu as vrea sa ne despartim.

O saptamana frumoasa tuturor!

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Posibil sa te insele sau sa fie suparata pe tine de ceva.
Daca afli ca nu te inseala, fi mai dragastos, fa-i surprize, arata-i ca o doresti.Ca e iubita... Poate vrea doar sa reaprinzi flacara, pasiunea de la inceput.

| Alcyon a răspuns:

Poate pur si simplu e obosita. Daca are serviciu solicitant si mai face si treaba in casa, e normal sa nu mai aiba chef de sex. Femeile nu pot oricand si oricum, ca barbatii. Au nevoie de atmosfera, sa fie odihnite etc. Daca nu mai are aceeasi pofta ca la inceput, nu inseamna ca te insala. Sincer, mi se pare urat din partea ta s-o acuzi aiurea.

| toddyx explică (pentru Alcyon):

Buna,

Nu o acuz aiurea dar e vesnic nemultumita si nu imi acorda atentie desi tot ceea ce fac fac pentru ea. Nu are un job ci doar facultate. Ce imi recomanzi sa fac ca sa fim din nou ca la inceput?

| Alcyon a răspuns (pentru toddyx):

In cazul asta, imi pare rau sa-ti spun dar cred ca nu te mai iubeste. Faptul ca se poarta urat cu tine, e un semn clar ca nu-i prea mai pasa de relatie. Ar fi bine sa discuti serios cu ea (fara tipete si reprosuri), s-o intrebi daca mai vrea sa fiti impreuna sau nu.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca te inseala iti poti da seama altfel, lipseste mai mult de acasa sau ajunge mai tarziu decat ar trebui? vorbeste la telefon cu persoane pe care tu nu le cunosti? nu se mai poarta cu tine la fel cum se purta inainte? nu iti mai spune ca te iubeste? raspunsurile numai tu le sti, si daca intr-adevar vrei sa afli o sa gasesti singur o modalitate de a o face, cat despre sentimente daca ea chiar are pe cineva si isi bate joc de tine si de relatia vostra nu mai merita nici cea mai mica atentie din partea ta! Succes.