| Andreim21 a întrebat:

Am si eu o problema la nivelul penisului, partea de jos a penisului(capul penisului) este umflata, acea parte rotunda de jos unde penisul se termina, in proportie de 90% este umflata. Imi puteti spune ce este? O am de ceva timp si nu ma deranjeaza cu absolut nimic, nu este foarte umflat, este cat sa se vada. Crema de galbenele este buna pentru a remedia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Diagnosticarea si tratamentul adecvat al oricarei posibile afectiuni indiferent de natura lor care pot afecta starea de sanatate a penisului se efectueaza doar de catre un medic urolog. Folosirea unor subtante, produse sau medicamente neadecvate va ingreuna procesul de vindecare. Ar fi indicat sa nu amani prea mlt deoarece orice afectiune netratata la timp se agraveaza. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat poate fii o boala cu transmitere sexuala si te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medciul de boli dermato-venerice sa primesti tratament.
Crema de galbenele este indicata pentru rani nu pentru inflamatii sau umflaturi!

| Andreim21 explică (pentru Violleta2022):

Am 17 ani, nu am facut vreodata sex, ma mai masturbez cateodata, poate fii de la masturbare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreim21):

Nu cred, dar probabi te-ai iritat cu ceva creama, jucarie, substanta.
Cat este iritat, evita sa te mai masturbezi sau sa-l atingi mai mult decat este necesar, adica doar la spalat si la urinat.
Spala-te cu apa calda si sapun dupa fiecare urinare sau cat de des este posibil, obligatoriu dimineata dupa urinare si seara inainte de culcare. Chilotul trebuie schimbat zilnic, asta trebuie facut oricum si daca nu este iritat, asa este igienic si sanatos.
Un chilot supraelastic sau cu polistiren in el, poate sa provoace iritati.