| adri85 a întrebat:

As avea o intrebare...doresc sa imi aman menstruatia cu cateva zile. Am inteles cum se face cu anticonceptionalele, iau o folie plus cate pastilute am nevoie din a 2a fara pauza, insa intrebarea mea este daca are importanta ca anticonceptionalele sunt trifazice (milligest).
Acestea mi le-a prescris medicul... e ok? pot sa iau o folie plus cate pastilute am nevoie din a2a, chiar daca nu sunt toate 21 la fel?
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| gabriellas a răspuns:

Cred ca e bine sa-si lasi organismul sa-si urmeze etapele. Nu stiu cat e de indicat ce faci.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nunta nu e deloc un motiv intemeiat pentru o asemenea chestie. E periculoasa si, daca o faci, ai sanse sa nu fii pe stop la nunta dar sa te simti atat de rau incat sa nu-ti mai arda de nimic. Am vazut o pustoiaca care a facut o chestie de asta fiindca se ducea la mare cu iubitul si a ajuns la spital cu perfuzii fiindca varsa non-stop. Du-te la medic daca chiar vrei sa faci aiureala asta cu anticonceptionalele si vezi ce-ti spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamina k, dar trebuie sa vb cu un medic inainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosesc anti bebe dar vreau sa-mi aman menstruatia caci plec la mare oare are rost sa incerc

| mirunik a răspuns:

Da la fel

| adri85 explică:

Mentionez ca nu am mai luat pana acum AC, medicului nu i-am specificat ca doresc sa-mi aman menstruatia inainte de a mi le prescrie.Am un motiv intemeiat pentru care doresc acest lucru: peste 3 luni am nunta! si oricum vreau sa iau de acum anticonceptionale dar cu ocazia aceasta vreau sa-l si reglez sa nu fiu in ziua cea mare pe stop! please help me somebody!