| Bobocica321 a întrebat:

Buna ziua! Ieri am fost la urgente si mi sa gasit Anexita chistica dreapta, chistul avand 3 cm! Este grav?

6 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Este destul de grav, din pacate. La inceput o sa primesti tratament cu antibiotice. Trebuie sa nu ai relatii sexuale pana rezolvi problema si mai ales sa ai mai multa atentie cu cine ai relatii sexuale, stii ca problema ta este cauzata de o boala cu transmitere sexuala nu?

| Bobocica321 explică (pentru Robert2526):

Esti fenomenal, iti spun sincer ca ma uimesti, eu sunt casatorita domnule

| Robert2526 a răspuns (pentru Bobocica321):

Pai si ce relevanta are casatoria cu faptul ca ai o boala cu transmitere sexuala? Problema ta e data in 90% din cazuri de gonoree happy Sau casatoria e ca un fel de prezervativ si nu stim noi ceilalti? Avand o boala cu transmitere sexuala, am dedus ca ai activitati sexuale destul de diverse. Daca zici ca esti casatorita, probabil sotul tau nu a fost cuminte happy

Weekend placut iti doresc si sa fii la fel de uimita cand o sa afli si de la medic ce iti zic eu aici happy

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Bobocica321):

Doamnă spuneți "căsătorită, dar nu anii".
De asemenea, cât la sută sunteți sigură de soț?
De asemenea, dacă ați fost virgină sau nu în noaptea nunții?
Pentru că doamnă, dacă ați fi citit puțin pe net, ați fi aflat că BTS, poate fi în faza 1 cu o răceală ovariană, tratat ca atare, dar microbul, rămâne latent în organism.
Deci soțul său dumneavoastră să fi avut înainte de căsătorie BTS, să fi crezut că e o răceală jos, să fi tratat cu antibiotice, dar nu ați eliminat microbul. Iar, dacă dumneavoastră aveți o boală din grupa BTS, ar fi bine și soțul să facă analize, altfel veți arunca banii pe geam degeaba, boala putând recidiva.

| Bobocica321 explică (pentru ValentinMihai78):

Buna ziua! Am 25 de ani, prietene drag sotul este la munca si acasa nu iese nicaieri, eu intrebasem despre chist daca e grav, insa nu ne intelegem

| ValentinMihai78 a răspuns (pentru Bobocica321):

Ba ne înțelegem bine, da, orice chist netratat la timp și corespunzător se poate sparge și infecția pătrunde în corp. Mai ales că nu aveți, poate copil, poate duce la infertilitate.