| SrnDeea a întrebat:

Buna Ziua! In urma cu un an i-am trimis fostului meu prieten niste poze in lenjerie intima dar nu sunt sigura daca mi se vedea capul deoarece eu le-am sters.El le mai are si nu vrea sa le stearga! (nu stiu ce afost in capul meu atunci,nebuna,proasta, spuneti-mi cum vreti)Aum vorbesc cu un baiat din aceiasi localitate cu fostul(se cunosc si uneori vorbesc), imi e frica sa nu afle.Am mai avut relatii pe Facebook dar nici una nu a fost reala si inca sunt virgina, nu am intretinut relatii sexuale... Daca ii spun ma va considera parasuta si ma va parasi? Am pus o poza cu noi doi pe Facebook si imi e frica ca fost sa nu o vada si sa ii trimita pozele jignindu-ma in fel si chip! ce sa fac? Credeti ca sunt parasuta?

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu, nu cred ca esti parasuta. In primul rand ar trebui sa iti faci o relatie normala, ci nu una pe Facebook. In al doilea rand, eunu te judec ca ai trimis poze sexi, pentru ca era iubitul tau, iar eu consider ca sa faci altfel de chestii la timpul lor, e absolut normal. Si eu mi-am trimis poze sexi cu prietenul meu. Bine, acum ca tipul tau e un idiot clasic, ca marea majoritate a baietilor cu impresii din ziua de azi, e alta poveste. Poti sa ascunzi postarea de fostul tau ( are facebookul optiunea asta) si ii poti spune frumusel, ca daca nu sterge pozele ( cu dovada!) o sa-l reclami la politie.

| kandaraki a răspuns:

Nu esti parasuta, doar cam prostuta, dar asta e. Pai si daca ii va arata fostul cuiva fotografiile, ce mare treaba? Asta e, s-a intamplat. O fata educata nu ar trimite poze deocheate, tu nu esti asa.

| AnNéVidoff a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci, tu i le-ai trimis de buna voie, iar daca esti si majora, chiar nu ai ce sa ii faci, ca doar nu te-a obligat sa iti desfaci picioarele si sa zambesti la poza laughing...ideea e ca te gandesti prea mult.Depinde de viitorul tau partener ce parere o sa aiba.

| RaissaToader a răspuns:

Draga mea, tine minte, niciodata vreodata sa nu cumva sa mai faci astfel de poze, apai sa le trimiti! Nici macar barbatului cu care o sa te mariti! Tine de demnitatea ta.Lumea este rea, trebuia sa te gandesti ca va veni momentul in care se va folosi de elesau te va santaja.Parerea mea este ca nu o sa le trimita. Fapta este oricum consumata, va trebui sa-ti asumi indiferent de ce va fii.Nu esti parasuta, problema ta este lipsa experientei.Pe viitor, fii mai atenta.