| Rozzaaa a întrebat:

..
o sa spun doar asta : el nu vrea sa inteleaga ca vreau sa ne despartim.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Nu il mai baga in seama.

| Neimportant a răspuns:

Spune-i în faţă că vrei să te desparţi de el şi precizezi şi motivele care te-au făcut să iei această hotărâre. Sau mai e o soluţie îi poţi zice că mai mult de prieteni nu puteţi fi.

| Rozzaaa explică (pentru Neimportant):

I-am spus chestia asta de n ori...

| Stefania96dfg a răspuns:

In unele cazuri sunt de acord cu odorash, dar ar fi mai bine sa discuti cu el, sa ii spui ca relatia nu imi poate continua, sa ii dai cateva motive din care sa inteleaga dc! Ar trebui sa-i explici intr-un mod frumos. Daca nu vrea sa inteleaga, cautati un alt iubit mai repede ca sa vada ca ai trecut mai departe, nu mai vb cu el. sper ca te-am ajutat!

| oAndyy a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fiti doar prieteni. Daca nu intelege din prima, nu il baga in seama. Nu vorbi cu el. Pana la urma se va plictisi sa se tina dupa tine si te va lasa in pace. Crede-ma merge...

| odorash a răspuns:

Nu-i mai raspunde la talefon, nu mai esi cu el, dai ignor pe mess. si o sa inteleaga :