| TwilightRose13 a întrebat:

Sunt clasa a 6 a si un baiat de la clasa a 7 a pe care il cunosc tocmai mi-a marturisit ca ma place. Eu plac pe altul, din clasa mea. Ce ar trebui sa fac? Daca e sa ii spun nu, cum o fac fara sa ii ranesc sentimentele?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa-i raspunzi printr-o fraza cat se poate de simpla : asa cu tu mi-ai marturisit ca ma placi pe mine pentru a fi cinstita atat cu tine cat si cu mine, trebuie ca la randul meu sa-ti marturisesc ca si eu sunt indragostita dar de un alt baiat care mi-a furat inima. big grin

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Spune-i ca ai facut un prieten si el va ramane un amic asociat.

| Andreeush a răspuns:

Îi spui frumos că nu simți același lucru pentru el și gata.

| Adrian_Oprea_1972 a răspuns:

Da nu fa daca nu simnti nimic pentru ala