| DeMentaa a întrebat:

Cum pot sa ii ranesc sentimentele unui baiat care crede ca il plac si el la fel?
Maine ma intalnesc cu el ce pot sa ii spun ca sa ii ranesc sentimentele?

Răspuns Câştigător
| MADALINAAAA a răspuns:

Poi cand te intalnesti cu el, fi dragastoasa cu el, poarta-te ca si cum ai fi indragotita, apoi nu-l mai cauti niciodata si cand o sa te sune sau o sa te caute el, ii spui ca pentru tine atunci nu a insemnat nimic, si ca ai prieten, si pa! asta ar fi o chestie sa ranesti sentimentele unui baiat, .sa-l faci sa creada ca ti-ai batut joc de el.desi recunosc ca e cam imatura metoda.big grin. Dacr daca el nu te-a ranit pe tine, tu de ce vrei sa-l faci sa sufere?

33 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Uite o atitudine inteligenta!
Gandeste-te cam ce anume ti-ar rani TIE sentimentele, cam cum te-ai simti si, pe urma, spune-i acelasi lucru.

Nu inteleg de ce trebuie neaparat sa ranesti pe cineva. Nu te costa nimic sa-l respingi ferm, dar civilizat, fara sa-l ranesti.
Gandeste-te ca vreodata, mai devreme, sau mai tarziu, ti se va intampla acelasi lucru.
Sa stii ca ORICE rana doare. Iar cele sufletesti dor cel mai rau si se vindeca cel mai greu.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cati ani ai? 11?! raised eyebrows De ce sa'i ranesti sentimentele unui baiat care te place si pe care'l placi? Mah copilasi ma uimiti...noua generatie se duce pe apa sambetei rolling eyes

| Dara a răspuns:

Draga mea, daca nu il placi si te deranjeaza, spune-i acest lucru frumos, fara sa-l ranesti. E destul, pentru ca se va simti jenat si probabil te va lasa in pace. Daca nu ai curaj sa vorbesti cu el, il ignori pur si simplu. Asta il va rani cu siguranta, pentru ca indiferenta doare cel mai tare. Dar gandeste-te bine, pentru ca mai tarziu s-ar putea intoarce roata si un baiat pe care il vei place te-ar putea ignora si te-ar face sa suferi.

| inna a răspuns:

Noteaza-ti undeva intrebarea si reciteste-o peste cativa anihee hee.

| yuli10 a răspuns:

Maturizeaza-te

| yuli10 a răspuns:

Nu a zis ca se plac, a zis ca el crede ca ea il place! si vrea sa ii dovedeasca prin chestia asta ca nu il place. eu asa am inteles situatia.

| JoJo a răspuns:

Ar trebui sa te maturizezi! atata timp cat un baiat stie ca tie iti place de el nu-l convingi prea usor k de fapt a fost o gluma si k tie iti e antipaticwinking

El stie lucrul acesta si o sa profite...ai grija!

| JoJo a răspuns:

E greu sa ranesti sentimentele unui baiat care deja e convins k u il placiwinking
Odata ce stie asta nu cred ca-l mai poti face sa suferebig grin parerea mea... eventual daca el nu te place te poate face pe tine sa suferiwinking

Daca vrei sa-i ranesti sentimentele si sa dovedesti k tie nu-ti place de el nu te mai duci la intalnire...simplulaughinglaughing

Dar daca va placeti reciproc nu inteleg dc vrei sa-l ranestithinking in fine... faci ce crezi ca e mai bine pentru tine.

| www a răspuns:

Deci voi va placeti, dar tu vrei sa iti bati joc de el? Ai 10-12 ani nu-i asa?

| asya a răspuns:

@www pariem ca are pana in 10 ani?:P
Draga mea acest site este facut pentru a ajuta oamenii(ii ceva de bine, daca nu stii asta), nu sa-i indrumam spre rele... ex tau! Canta la alta masa fetito ca aici nu te va ajuta nimeni in a face pe altcineva sa sufere!

| scarllet a răspuns:

Dar dc doresti asta...nu e nimic rau in a placea pe cineva... iar cat timp el nu te-a ofensat sau ti-a spus ceva urat, de ce vrei sa ii faci rau. Eu am un principiu; "ce tie nu iti place, altuia nu-i face".
Nu face rau nimanui...gratuit

| scarllet a răspuns:

Si pentru cei care tot se intreaba cati ani are... 11

| scarllet a răspuns:

Eu inteleg ca nu il placi, dar nu trebuie sa ii faci rau, spune-i sincer ce simti(sau nu) pentru el, si o sa inteleaga

| DeMentaa explică:

Eu v-am zis cum pot sa ii ranesc sentimentele cine nu stie sa imi raspunda sa nu mai scrie

| DeMentaa explică:

Voi nu intelegeti ca nu il plac

Răspuns utilizator avertizat
| laly_7166 a răspuns:

Curios lucru...fii indiferenta, indiferenta doare cel mai tare. dar totusi zic sa ai grija sa nu regreti mai tarziu ceea ce faci acum.alegerea este a tawinking.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si crezi ca asta ar fi frumos
Sa iti faca cineva asta sa vezi ce belea este
""""XOXO"""
by Dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce esti copila? dacat sa faci asta, mai bine nu te intalnesti cu el. Ce ai zice sa ai surpriza sa se pregateasca si el sa iti raneasca sentimentele? Stii cine va suferi mai mult? Ghici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trebuie sa fiu singura o perioada cam asa procedez eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu o solutie... vezi-ti de treaba ta...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... spune-i sa te lase in pace ca nu are fata de tinelaughingca ii penal si nh`o.big grin dar dc sal ranesti?straight face ti-a facut ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i. ca ii penal, ca nu are fata de tine. si nh`o... dar de ce vrei sal ranesti?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi fa yi ca nu iti place d el dar frumos ce castigi daca il ranesti? poate mai tarziu o sa-ti placa tie d el si el o sa te faca sa suferihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi... straight face Da Eu Nu inteleg ce vrei tu de fapt? sa-l ranesti. ei bine daca el nu te iubesteeee cu adevarath atunci nu se va intampla asta oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca il urasti si termina cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal si termina cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal si termina cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu mergi la intalnire si gata...