| claudiaclaudiaclaudia a întrebat:

Sunt foarte nelinistita din cauza faptului ca am luat pilula de a 2-a zi si inca nu mi-a venit menstruatia. In plus ma dor f. tare sanii si ii simt greoi. Ca sa conchid datele concrete sunt acestea : data ultimei menstre : 5 octombrie. Act sexual : 18 octombrie. Pe 19 octombrie am luat pastila de a 2-a zi. Apoi pe 1 si 2 noiembrie am avut niste pete de sange mici pe chilot care nu cred sa fi fost menstruatie. Azi suntem in data de 6 noiembrie si nu mi-a venit. Sa fie oare o dereglare hormonala in corp? Mentionez ca am luat pastila de a 2-a zi la 20 de ore dupa contact. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Nu ai motiv de ingrijorare, zilele astea trebuie sa apara. E doar o dereglare hormonala. Acele doua pete de sange, intr-adevar nu conicid cu mentruatia, este un semn ca pastila si-a facut efectul. Sanii te dor deoarece se apropie zilele delicate.

1 răspuns:
| ciprianpet79 a răspuns:

E o posibila intarziere. si poate fi normala, dar e si o posibilitate sa fie un inceput de sarcina se intampla uneori sa mai apara menstra in luna in care se presupune ca a avut loc o "treaba". mult noroc