| Pique01 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o mica problema. Fac in scurt timp 13 ani, dar sunt un pic grasut ( nu gras... un pic grasut), si nici inalt, nici scund, potrivit. Vreau sa imi fac o prietena, dar nu imi place de cat de fete mai mari, iar cateva de varsta mea m'au respins.As vrea sa primesc niste sfaturi pentru ce ar trebui sa fac, si niste gusturi de ale fetelor, pentru a stii mai bine ce am de schimbat. Multumesc! Cel mai bun raspuns are fundita.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Invata de pe acum: fetele prefera baieti mai mari decat ele. O sa te racaie vreo 3 ani de acum problema asta, dar e normal si cred ca toti am trecut prin asta. De ce ar veni o tipa draguta de 16 ani cu tine, cand poate iesi cu un tip de 18? Acum nu-ti convine, dar o sa-ti convina cand o sa ai 18 happy Ce poti sa faci acum e sa "exersezi" cu fete care se uita la tine, ca apoi, cand vei avea si tu macar 15-16 ani sa stii cum sa te porti cu ele. Decat sa plangi ca nu se uita fetele mai mari dupa tine, mai bine faci putina practica, dar nu rani fetele care te baga in seama doar ca nu-ti convine tie varsta lor - fii un tip de treaba ca norocul ni-l facem si singuri. Poate o sa iti placa o tipa de varsta ta si o sa te placa si ea. Sau poate mai incolo ai noroc si o sa te placa una mai mare. Hehe... dupa 30 de ani nu o sa mai cauti fete mai mari big grin

6 răspunsuri:
| Change a răspuns:

Ai 13 ani, ai destul timp de prietene. Daca iti faci o prietena fa-o pentur ca o placi mult nu penturca vrei si tu o prietena asa sa vezi cum este.LAsa fetele mai mari ca nu sunt de tine.
Crede-ma nu este o problema asa cum pretinzi tu.NU iti face o prietena din motive gresite ci pentru ca iti pasa de ea.
Inca ceva:daca tu placi o fata nu inseamna ca si ea te va placea neaparat.

| andra_5121 a răspuns:

La 13 ani sigur o fata mai in vaarsta decat tine nu se va uita la tine...poate.si vreau sa subliniez poate ai sansa sa te bagi cu una de 10 ani-11 ani.si asta pentru ca fetele iubesc baietii mai mari decat ele...

| Elena_1404 a răspuns:

Gandeste-te ca abia ai 13 ani. Oricum,daca iti place mult o fata nu o intreba din prima daca vrea sa fie cu tine. Baga-te in seama cu ea,socializeaza. Poate ca esti atras de fizicul ei,dar daca stai sa o cunosti bine nu iti mai place. Insa,tine minte! Nu insista prea mult daca fata spune "nu". Dar,chiar daca raspunsul este negativ,spune-i ca-i mai dai un timp de gandire [de obicei las-o pe ea sa-ti spuna]. Si ceva foarte important : sa nu crezi ca daca esti grasut fetele nu te plac. Sunt unele care adora baietii slabi,altii mai plinuti. Nu este asta problema. Urat-frumos,gras-slab,inalt-scund,brunet-roscat tot va fi si cineva pentru tine. Oamenii au gusturi diferite,principii diferite. Asta trebuie sa intelegi! Daca tu intr-adevar nu esti multumit de tine,schimba-te [ma refer atat fizic, cat si psihic], dar nu fa asta doar sa te placa ceilalti. Cine te place te place asa cum esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog tare frumos aratati-mi si mie articolul si paragraful din Constitutie in care este prevazut ca trebuie sa ai prietena la 10-11-12-13 ani sa stiu si eu.Chiar nu va mai pot intelege, jur.Este "cool" sa ai femeie la varste din alea? Eu atunci ma jucam baseball in parc sau fotbal.Nu stiu de ce nu mai aveti un gram de rabdare rolling eyes

| Dany3l16 a răspuns:

Problema e ca e logic ca alea mari is mai bune si ai vr si u din alea dar cu timpu iti dai seama de problema si vei avea si mai mari.

| leo_9447 a răspuns:

Frate eu am tot 13 ani si m-am bagat cu una belea care are 14 ani