| cikka1989 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am avut prima relatie sexuala 2 zile in urma, ne-am protejat, dar ciclul intirzie. E posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai avut contact sexual in ziua 26 a ciclului (adica cu doua zile inainte sa-ti vina menstruatia), riscul sa fii insarcinata este foarte mic, dar nu zero. Cel mai probabil este doar o mica dereglare data de inceperea vietii sexuale. Daca iti intarzie mai mult de 5 zile, du-te la ginecolog. Daca iti vine in zilele urmatoare, du-te la ginecolog dupa incetarea sangerarii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cum te-ai protejat?
Poate fi o dereglare hormonală sau să fi răcită.
O posibilă sarcină intră în discuţie după o perioadă de 5-7 zile de întârziere.
Poţi face un test de sarcină şi vezi rezultatul.
Consultă şi un medic ginecolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt eleva in clasa a12a si peste citeva luni am examenul de bacalaureat ....as dori mult ca regulile sa nu fie atit de stricte si itimii sa fie mai simpli

| krina55 a răspuns:

Eu cred ca nu,,,,,,,,,,,,,, asta poate sa fie de la ceea ca tiai inceput viata sexula si de aia,,,,,,,,,,,

| cikka1989 explică:

Cikka 1989. Beau contraceptive deja de mult timp pentru a reduce durerile menstruale, iar el a folosit prezerv.

| cikka1989 explică:

Cikka1989.
Am folosit prezervativul, dar am luat si contraceptive (le beau demult pu a reduce durerile din timpul menstruatiei). Dar prbl a fost ca el a folosit acelasi prezervativ de 2 ori. De aia si am tremurici.