| kjkl a întrebat:

Buna,pot sa fiu insarcinata daca imi intirzie ciclul de 4 zile?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca ai avut contact sexual neprotejat. In a opta zi de intarziere poti face un test din prima urina de dimineata

| onasis1961 a răspuns:

DA! Dacă ai făcut sex neprotejat! Ai avut bafta să fii în perioada fertilă, poţi deveni în 2013 mămicuţă!

| mona a răspuns:

Da daca ai motive de ingrijorare, fa un test de sarcina

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Numai daca ai facut sex neprotejat. Pot fi si dereglari hormonale care sa cauzeze intarzierea! Numai bine!

| Darkus a răspuns:

Daca nu ai facut sex nu poti fii insarcinata, dar daca da si a fost fara prezervativ atunci parintii tai or sa aiba un nepotel! sau poate ai o problema si ar trebui sa mergi la medic! Craciun Fericit!

| mrjohanys a răspuns:

DA,dar macar ai facut sex?

| kjkl explică (pentru mrjohanys):

Da si l-am facut inca si neprotejat

| Plushul a răspuns:

Daca nu ai intretinut nici o relatie sexuala cu un baiat atunci nu poti ramane insarcinata.

| danielcoman32 a răspuns:

Da,poti,uneori ciclul vine si peste sarcina, fa-ti testul.

| Radu921 a răspuns:

Discutie la doctorul ginecolog:
- Doamna am o veste buna.
- Domnisoara va rog.
- Domnisoara am o veste proasta...

Daca poti sa razi la gluma asta nu esti.
Peste 90% din sarcini sunt neplanificate si cam tot atatea casatorii care se termina cu divortz sunt din cauza lor.
Cu cat te-ai speriat mai tare cu atat o sa ai mai multa grija (vreo doua luni) dupa care istoria se repeta. Welcome to normal world!

| Crank19 a răspuns:

Daa iti intarzie ciclul chair daca ai facut sex neprotejat e ceva normal crede-ma, cam prin aceeasi situatie am trecut si eu cu prietena mea, ne gandeam ca vom ajunge parinti laughing))))) dar nu, fa un test de sarcina simplu si eficient!

| marasimomara a răspuns:

Ar fi mai bine sa consulti un medic