| lovetheyfunny a întrebat:

Bunaa..am nevoie de ajutor...cred ca am candidoza vaginala nu stiu dar am simptomele astea, acum o saptamana am facut o baie rece in mare si cred ca am o infecte mai mare de atunci.stiu ca nu e bine sa stau asa dar sunt minora si nu pot merge fara mama la medic iar eu nu mai sunt virgina si ea nu trebuie sa stie asta ..in fine azi am facut dragoste cu iubitul meu si nu prea am simtit placere ..ma ustura foarte tare la penetrare dupa un timp a fost mai bine dar apoi din nou rau si acum ma doare zona vaginului ..intrebarea mea este faptul ca ma doare cand fac draggoste este o problema de sanatate? poate fi din cauza infectiei? sau este din cauza ca am 16 ani si intrarea vaginului meu e inca prea mic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ai o candidoza sau o infectie urogenitala. Insa adevarata cauza de poate determina doar prin analize specifice efectuate de medicul ginecolog. Daca ai 16 ani te poti prezenta la ginecologie insotita de o prietena. Mai multe informatii poti obtine accesand raspunsul de la umatoarea intrebare : http://www.tpu.ro/......o-data-la/ Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| DumnezeuFieCuTine a răspuns:

Ar fi bine sa discuti cu parinti tai desprea asta iei ar trebui sa te acepte asa cum esti, poate fi si din cauza varstei dar si din cauza infectiei

| MetalGirl24 a răspuns:

Mai mult ca sigur este de la infectie
dar pentru linistea ta sufleteasca fa un control la Gineco.(ia o prietena majora).