| Raissa12 a întrebat:

Bunââ! Am și eu o întrebare :
De ce după actul sexual ma ustura? Eu am mai fost si răcită jos ( infecție urinară ) Nu stiu ce am.Va rog care au mai trecut prin aceasta problemă sa îmi spună...
DAU FUNDA❤

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ai o infectie genitala. Opreste actul sexual la cea mai mica ustuirime si prezinta-te in maxim 48 de ore la ginecologul tau.

| Raissa12 explică (pentru Brigaela):

Am fost la medic si mi-a spus ca am o mucoasă care îmi provoacă sângerări (am sângerat 2 săptămâni ) si mi-a dat niste pastile si acum mi-sa întâmplat asta chiar nu stiu ce este, Ori cred ca am din "Nou " infecție urinară nusj

| Brigaela a răspuns (pentru Raissa12):

Infectia urinara nu da niciodata simptome genitale, fiindca la femeie aparatul urinar si cel genital nu au nici o parte comuna

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ai o infectie bateriana, sau virala la nivelul vaginului si colului uterin. Cel mai probabil o boala cu transmitere sexuala!

Mergi al ginecolog si fa-ti analize medicale, pentru ca o boala netratata iti distruge organele de reproducere.

| Raissa12 explică (pentru Violleta2022):

Am mai avut infecție urinară Si am fost la medic fiindcă sângeram (2 săptămâni am sângerat ) si m-am speriat la medic mi-a spus ca am o mucoasă de sânge uscată mi+a recomandat niște pastile ...Si de câteva zile am această chestie...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Raissa12):

Vorbim de 2 lucurui diferite!
Sexul are loc in vagin, care face parte din aparatul reproducator nu din cel urinar, iar infectia urinara de care vorbesti tu, s-a produs in aparatul urinar, adica o gaurica mai mica si mai sus de cea a vaginului (pe unde faci sex).

Te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog sa-ti faci teste ginecologice (test citologic), daca te supara cand faci sex, ca infectia este in vagin sau colul uterin in acest caz!

| Raissa12 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc frumos, o sa merg la un ginecolog

| Freya1 a răspuns:

Ori nu te uzi suficient ori de la infectia urinara

| Raissa12 explică (pentru Freya1):

Ba da ma uda extrem de mult, da cred ca am din " Nou " infecție urinară...

Răspuns utilizator avertizat