| TeodoraLazz a întrebat:

Cam acum o luna am cunoscut un baiat. Am iesit in grup cu mai multi prieteni si dupa ce ne-am vazut de doua ori i-am dat mesaj pe Facebook si am inceput sa vorbim. Timp de doua saptamani mi-a dat mesaje si m-a bagat in seama si vorbea dragut cu mine, apoi a inceput sa ma ignore. Dar ideea e ca el a avut o discutie cu niste fete din grupul nostru de prieteni. Cineva a spus ca probabil eu il plac pe el fiindca l-am bagat in seama si nu stiu ce. Si prietenele mele au incercat sa ma acopere si i-au spus ca nu il plac. Si una din acele fete spune ca s-a intristat imediat ce a auzit asta si ca parea foarte dezamagit. Si de cand a aflat ca 'nu il plac' nu mi-a mai dat nici un mesaj. Am mai vorbit doar la cateva ore dupa ca el aflase, si se comporta normal. Apoi ziua urmatoare ne-am vazut *sambata* si de duminica a inceput sa ma ignore. Sambata urmatoare ne-am vazut din nou si nu mi-a spus nimic. M-a ignorat in totalitate. Prietenele mele spun ca probabil ma place si cand a aflat ca nu e asa, a fost suparat si a incercat sa stea departe de mine. Si ce e drept asta e cam singura explicatie logica pentru cum a reactionat. Dar nu stiu. Mi se pare ca e prea rece cu mine pentru a ma placea. Sambata asta e posibil sa il vad din nou si as vrea sa ii spun ce simt. Credeti ca e bine? Sau aveti vreun alt sfat. Dau funda. Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este bine! Daca te-ar fi placut, fii sigura ca nu mai scapai usor de el.

| chitaramea a răspuns:

Eu zic ca sl a reactionat asa pentru ca nu vrea sa te forteze in vreun fel avand in vedere ca el stie ca " nu il placi " ceea ce e bine big like pentru el ( baiat dragut). Nu trenuie sa ii spui ca il placi trebuie sa afli mai intai ce fel de om e si in mod reactioneaza in asemea situatii smar putea sa nu ii placa ca faci tu primul pas. S.ar putea sa creada ca esti o fata caere vorbeste pe fb cu toti baietii si nu vrea sa isi faca sperante. Totul tine de tine trebuie sa lasi lucrurile a vina de la sine si mai ales sa fi tu inseti, e cel mai important si atragator.

| Catalina1243 a răspuns:

Spune-i tot ce simti si daca nu e sa fie, nu e! N-ai nimic de pierdut!winking

| Fretus a răspuns:

Deci fi atenta aici asa: tu ai fost devina de prima data ca nu i-ai spus ce simti si acele fete daca erau prietenele tale i-ar fi spus baiatului adevarul.Intot deuna este bine sa-i spui cuiva ca iti place de el pentru ca daca o sa interpreteze totul altfel.Nici tie nu ti-ar mai fi convenit sa vorbesti cu cineva daca ti-ar fi spus ca nu te palce asa verde-n fata.

| Anonimcikkk a răspuns:

Doaaaaaamne.dc implikati pe alt ci eva in realatiile voastre tot nu inteleg ce faceti asa prostii. daca ti-a placut baiatul si vreai sa fii cu el atunci si gura trebuie sa te descurci cu tot nu sa implici pe altii deoarece e relatia voastra nu a toti.in viitor tu vei fi cu ek nu tu cu prietenele tale asa ca nicikdata nu implica pe ci eva in relatii nu faceti asa greseli.acu revin la intrebarea ta.iti place baiatul? Vrei sa fii cu el? Atunci lupta pentru el. atragei atentia. Zimbestei mai des untete in ochii lui atu ci ci d se uita la tine dai cumva de stire cal place numai nu direct. Fai complemente sa inteleaga ca iti este indeferent de el dar daca nu va i telege pina la urma atunci zii intre doi ochi asta. Poti sa faci si ceva de genul la "incident" adica fiind linga el "intimplator " sa-l atingi pe mina sau sa te impiedeci de el sau chestii deacestea si tot sa fie "intimplator" in primul rind asta va duce la un mic contact intre voi atut vizual atit si fizic.si zimbestei mai des asta e foarte placut pentru baiat.succese. si apropo daca doresti da-mi link-ul tau de facebook.eu sunt moldovean si vreau sa comunic cu rimini pentru proprii interese.succese