| spad3r a întrebat:

Cand ati avut primul iubit/iubita, dar primul sarut...

povestiti... v-a placut?

Funda la cel mai dragut raspuns :X

Răspuns Câştigător
| CrazyBambollina a răspuns:

Buna...eu sunt o fire mai nebuna, in clasa a 6-a imi placea al naibii de tare de un baiat din clasa de la mine iar el nu observase asta...asa ca in ultima zi de scoala inainte de vakantza de vara, cand stiam ca n-o sa-l mai vad 3 luni m-am dus si am luat 2 inghetzate, am trecut pe langa el si l-am intrebat de O ANUME PRIETENA DE-A MEA cu care cica vroiam sa pap inghetata. El a zis ca n-a vazut-o si mi-a afisat un ranjet big grin asa ca am facut pe-a proasta si l-am kemat mai la umbra sa mancam inghetata, Bineinteles ca acolo el s-a asezat si eu ca nesimtita m-am asezat in bratele lui, iar dupa cateva minute m-a luat el pe mine si m-a sarutat. un sublim prim sarut de vreo 10 secunde. apoi eu cu o oarecare expresie nervoasa pe fata "nesimtitule, ti/am dat voie?" si m-a sarutat din nou, dupa care mi-a spus soptit "joci bine dar tot se vede" deci tipul stia ca imi place de el. el locuia in celalalt capat al orasului dar ne-am vazut toata vara, de acum ne si cunosteau vatmanii cei care conduceau tramvaiele! Am fost impreuna vreo jumatate de an si apoi m-am mutat in alt orasbig grin inca ii stiu culoarea mancarea sportul preferat, adresa si, straniu, inca mai tinem legatura si ne amintim cu placere de acele momente.:*

11 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Buna. Sunt fata si acum am apropae 16ani.

Primul sarut a fost la 15 ani si ceva. L-am cunoscut in masin ala fratemiu(ei fiind prieteni) si era mai mare ca mine cu 10anihee hee. L-am placut, si el s-a simtit atras de mine. A vrut sa ma sarute din seara aia dar nu l-am lasat pentru ca ma temeam ca nu o sa ma pricep, i-am dat nr de telefon. Am vorbit cam o saptamana ca prieteni pentru ca la inceput eu nu vroiam sa fiu cu el. Il placeam dar mi se parea mare diferenta de varsta, ma temeam ca o sa vrea doar sex, ca o sa am probleme cu parintii. Am trecut peste si ne-am combinat. La 3 saptamana dupa ce ne-am cunoscut ne-am revazut. Atunci a avut loc primul sarut. Da, mi-a placut foarte mult. Nu a fost lung dar eu deja era super indragostita de el asta mi-a oferit cea mai frumoasa amintire. Tin minte ca mi-era rusine sa-l sarut(ii spusesem ca nu am pricep si el se oferise sa ma invetzehee hee) si tot trageam capul cand incerca. Pana la urma s-a intamplat. Acum nu mai sunt impreuna cu el, dar nu o sa uit niciodata ziua in care l-am sarut(17iulie 2010love struck). Ramane prima mea iubire chiar daca nu putem fi impreuna. Acum am prieten, tin la el, dar prima iubire inca nu am uitat-o(desi au trecut 7luni de cand l-am cunoscut).

| AnonimA a răspuns:

Buna pai la 14 ani love struck tot atunci si primul sarutlove struck

| Alexakos a răspuns:

Prima prima iubita? prima prima a fost la 7 sau 8 ani,
primul sarut? nu mai tin minte nu imi sta bine memoria, si nu mai am nici garantie, a fost pe 3 ani.

| Buttercup30 a răspuns:

Pai primul meu preten l-am avut la 13 ani, intr-o vara.Eram super indragostita, timida. Dar mi-am luat inima-n dinti si am vorbit cu el. Dar spre fericirea mea baiatul fiind si mai mare a intuit si m-a ajutat big grin. Dar isncer, eram cam mica si am stat putin cu el, gandindu-ma la ce vor spune cei din cartier si m-am despartit de el.
Primul sarut l-amavut intr-o zi friguroasa de sfarsit de septembrie, si m-au trecut fiori love struck
Si primul

| Phutui a răspuns:

Hmm primul sarut pe la 5 ani, daca se poate numi sarut.eram cu o amica de la bloc[ea e cu un an mai mare ca mine] si tot vedeam in filme cu se saruta astia si am zis si noi minte de copii hai sa vedem cum e. si ne-am sarutat noi acolo vreo 3 secunde...si au inceput sa-mi tremure picioarele laughing nu as putea uita niciodatabig grin prima prietena in clasa a 5-ahee heeaveam fluturi in stomac cand ma gandesc la clipele alea.nu prea vorbeam unul cu celalalt cand ne tineam de mana, eu eram cam rosu si ea al felhee hee

| LauraFll a răspuns:

Eram intra 6. si eram pe coridor si a venit sa-mi ceara id de mess. day dreaming si i l-am dat si m-a sarutat. dupa am planificat sa iesim afara si a fost frumos, o plimbare in parc.

funda?batting eyelashes

| acestaesteunnume a răspuns:

Pai, planuiesc sa merg intr-o excursie cu prietenul meu si inca niste prieteni, si chiar poate in Paris, si acolo sa avem primul sarut:XIar prima iubire a mea a fost de acu` doua saptamanibig grin(pe el adicalaughing )

| ραтяίcία a răspuns:

La 14 anihee hee...primul sarut a fost special... mi-a trezit toate simturiletonguea fost un sarut furathee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La5 ani nu se numeste sarut dupa12 in colo eu nu am avut parte inca de primul sarut si am 14
ani sunt oripilata de fetiscanele astea care se ling cu baieti mai mari si cu 10 ani eu am un prieten cu 3 ani mai mare nu ne-am vazut niciodata si imi e frica de prima intalnire nu am sarutat niciodata un baiat si eu sunt sigura ca el vrea sa ne sarutam de la prima intalnire asta se poate numi relati suntem deja de o luna si jumate impreuna ne-a facut cunostinta o prietena si el in noaptea dintrea ni m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el era00:00 si am spus da la inceput am, luat relatia in ras dar acum sunt moarta dupa el

| Adnana_1479 a răspuns:

Pai primul sarut a fost in clasa a 6a, eram in autocar si mergeam la munte.Atunci el a venit s-a asezat langa mine, s-a apropiat usor de mine si asta a fost.Nu o sa uit niciodata acel moment:X:X

| Brânzăăăă a răspuns:

Primul iubit.Hm. Pai la 9 ani. Unii spun ca e o prostie dar na.Eram intr-o excursie in Grecia.Si m-am atasat de un baiat.La inceput avea grija de mine.(el era cu un an mai mare) Si dupa care mi-a cerut sa fiu cu el.Eu fiind indragostita de el am acceptat. Primul sarut a fost cu acelasi baiat la varsta de 10 ani.In fata blocului thinking Noaptea tarziu. A fost foarte dragut puppy dog eyes.