| lolium a întrebat:

Cand faci dragoste pentru prima oara (ca fata) e ceva placut sau e doar durere, rusine, etc?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Primul act sexual, atunci cand se produce dezvirginarea si deflorarea (ruperea/indepartarea himenului) unei fete inca virgine in majoritatea cazurilor poate fi dureroasa sau chiar foarte dureroasa. Durerea poate fi provocata de grosimea mai mare a penisului, de lipsa preludiului sau a unui petting, adica lipsa de experienta a celui care executa dezvirginarea in vederea pregatirii vaginului, prin umectarea/lubrefierea si relaxarea acesteia. Urmatoarele acte sexuale al caror numar nu se poate preciza, vor fi tot mai putin dureroase ajungandu-se ca de la un moment dat sa dispara in totalitate durerea si disconfortul resimtit la inceperea vietii sexuale si chiar sa inceapa sa apara senzatiile de placere si in unele cazuri sa se produca chiar si orgasmul. In cazul in care unul dintre parteneri, sau in cazul fericit in care ambii au o anumita experienta in acest domeniu, sexul devine cu adevarat o activitate extrem de placuta fiindca genereaza extaz, placere, relaxare adica buna dispozitie.Iti doresc sa privesti actul sexual ca ceva firesc nicidecum ceva rusinos si de ascuns.Dezvirginare usoara.

| corbulalbrosu a răspuns:

Locatia trebuie sa fie foarte sigura pentru a nu exista frica de a fi surprinsi sau deranjati.V-as recomanda o camera de hotel unde ati putea beneficia de discretie, siguranta, si mai ales de baie care devine obligatorie in cazul ca ar fi nevoie de mai multe incercari sau de ce nu chiar reprize de sex. Nu uita ca o dezvirginare poate necesita in unele cazuri multe incercari care pot dura multe ore, de aceea camera de hotel este cea mai sigura locatie, o ai la dispozitie de la ora 12 pana seara la ora pana la care poti lipsi de acasa, sau pana a doua zi la amiaza si astfel beneficiezi decea mai frumoasa noapte ce iti va ramane intiparita in memorie. Ambianta ti-o poti realiza/asigura cu putina imaginatie.

| Emilian65 a răspuns:

La inceput este putina durere si apoi este o placere de neuitat.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Ceea ce pot sa iti spun e ca la fiecare persoana este diferit.Da,sigur iti va fi si putin rusine, daca nu mai mult(depinde cat de pudica esti) fiindca celalalt te vede complet goala, asta daca nu te-a mai vazut inainte. Daca ati mai facut peeting(v-ati mangaiat, sarutat pipait etc) cunosti cam ce senzatii ai in timpul preludiului(care te sfatuiesc sa fie luung mai ales la inceput ca fii uda si sa nu te doara asa tare). Durerea, depinde de fiecare persoana.Am prietene care mi-au povestit ca nu au avut deloc, nici o durere, un mic discomfort la inceput, dar atat, 0 durere.Am prietene(printre care si eu)care le-a durut foarte tare.Pe mine cel putin m-a durut de mai multe ori pana sa inceapa sa dispara usor usor durerea si sa simt placere.Depinde de fiecare persoana,fii relaxata, sa aveti un preludiu lung, prezervativ si lubrifiant ca sa va usureze treaba(si durerea ta). Daca esti norocoasa nu te va durea, oricum, e o durere suportabila.Prima oara doare, apoi scade intensitatea. Locul sa fie de preferat undeva unde stiti ca nu veti fi deranjati(la tine, la el, sau la un prieten care este singur macar 2-3 ore). Bafta!:*

| Mihaelagirl a răspuns:

E placut, dar in fuctie de baiat, de experienta lui si de himenul tau apar si dureri