| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac dragoste cand in perioada menstruatiei si prietenu meu ejaculeaza in mine pot ramane insarcinata?

10 răspunsuri:
| Diavolulestefemeie a răspuns:

In primul rand nu este igienic o.O Si in al doilea rand nu, nu cred ca ai putea sa ramai insarcinata...incearca si o sa vezi oh go on

evenso
| evenso a răspuns:

Sunt sanse mici sa ramai insarcinata chiar daca ai facut in timpul menstruatiei.

| 354 a răspuns:

Buna seara, din cate stiu eu ai sanse sa ramai insarcinata oricand daca nu te protejezi, insa ce iti pot spune sigur ca iti afecteaza sanatatea daca faci sex atunci cand esti la menstruatie, nu face asta asteapta ca doar te tine cateva zile! apropo ai gresit categoria!

| Nicoleta1621 a răspuns (pentru 354):

DAR IN CE CATEGORIE SE incadreaza? eu am pus dragoste si sex.

| 354 a răspuns (pentru Nicoleta1621):

Scuza-ma cred ca ai dreptate, am spus-o fara sa gandesc inainte, ma gandeam la altceva rolling on the floor scuza-ma inca o data!

| Azµre a răspuns:

Da poti ramane insarcinata oricand daca nu faci cu prezervativ sau nu folosesti alte metode contraceptive cum ar fi anticonceptionalele, foitele, lubrifiantul cu spermicid si asa mai departe. Este un mit cum ca i ntimpu menstruatiei nu poti ramane insarcinata.

| martzian a răspuns:

Da, este posibil, dar se intampla foarte rar. Situatiile apar atunci cand ciclul menstrual (intre prima zi a unei perioade si prima zi a urmatoarei perioade) este mult mai scurt decat de obicei (sau tinde sa fie mai lung), facand ca momentul ovulatiei sa se se apropie de momentul sangerarii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In perioada de menstruatie? Nu.astea sint anomalii; raritati.

| iamy a răspuns:

POTI RAMANE INSARCINATA SI IN TIMPUL MENSTRUATIEI! Sunt sanse mai mici, dar de ce sa risti? Eu am o cunostinta care s-a chinuit cativa ani buni sa ramana insarcinata si....nik. Medici, tratamente si tot tacamul.Care crezi ca era misterul? perioada de ovulatie o avea in timpul menstruatiei.

| LAriiscukka a răspuns:

Nu se stie sigur daca ramai sau nu dar cel mai sigur protejativa:* pupici