| lore91 a întrebat:

Care e cea mai buna metoda contraceptiva? M-am hotarat sa-mi incep viata sexuala(am 18 ani) si as vrea niste pareri...

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prezervativul are cea mai mare siguranta si va scuteste si de analizele necesare (care sunt scumpe).

| Parintele a răspuns:

Nici o metoda nu este 100% garantata. Eu zic sa incerci cu prezervativ pentru ca protejeaza impotriva sarcinii cat si impotriva infectiilor.

| Gosh. a răspuns:

Prezervativul. Te ajuta sa eviti sarcinile nedorite si bolile.

| mocatofa a răspuns:

Cea mai buna metoda e sa mai ramai virgina. daca tot ai rezistat pana la 18 ani mai rezista putin, pana intri intr o relatie serioasa, mai folosesteti manuta putin oricum pana acum i-a ti a oferit cele mai multe orgasme " daca nu " iti recomand Durex sunt cele mai rezistente. have fun. bye

| eugem35 a răspuns:

Prezervativul

| Just kidding a răspuns:

Prezervativul. Cu anticonceptionalele e mai complicat big grin

| IloveCats a răspuns:

Din proprie experienta, anticonceptionalele.cu prezervativele poti avea unele surprize mai 'neplacute'.

| Licurici_4986 a răspuns:

Sa nu faci sex

| zeenath a răspuns:

Prezervativele! Te protejeaza atat impotriva sarcinii cat mai ales si impotriva bolilor venerice! In cazul in care accidental prezervativul s-a rupt apelezi la pastila contraceptiva "de a 2-a " zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit o fata cu ceva mai multi neuroni decat multe de pe aici.
Pana acum am vazut doar disperate care au facut sex fara prezervativ si doreau sfaturilaughing
Apreciez faptul ca ceri sfaturi inainte de a incepe viata sexuala.
Totusi cred ca primul lucru ce ar trebui sa il faci e sa vorbesti cu mama ta inainte. Iti va da sfaturi mult mai pretioase decat noi, ea te iubeste cel mai mult.
Bafta si sper sa te simti foarte bine!