| anonim_4396 a întrebat:

Care e probabilitatea ca dupa o relatie super grozava de 2 ani (ultimul an am locuit impreuna) acum prietenul meu sa ma insele? problema e ca din septembrie locuim la 250 km distanta, pana la vara urm, ca apoi sa ne mutam impreuna si sa ne continuam studiile. Ne vedem cat de des putem, insa numai cate un weekend. Nu as fi fost ingrijorata daca nu s-ar duce din ce in ce mai des la petreceri cu prieteni noi.

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Si eu am iubitul la peste 200 km.Desi relatia noastra a fost asa de la bun inceput...am ajuns sa tinem ft mult unul la celalalt, iar fara incredere si comunicarea zilnica... o relatie de genul asta este ft grea si, practic, imposibila. Vorbim cat de des putem, o data la 2 saptamani vine si sta la mine pe timpul weekend-ului si tot asa.Trebuie sa vorbesti neaparat cu prietenul tau si sa ajungeti la o cale de mijloc: tu sa il intelegi ca se simte singur fara tine si are nevoie de compania altor persoane, dar si el sa inteleaga ca ce-i mult strica... Vorbiti fata in fata despre asta ca sa fii sigura ca se va lamuri problema si ca sentimentele voastre nu s-au schimbat in ciuda distantei.Ar face bine sa iesiti odata impreuna cu noii lui prieteni, poate asa vei prinde mai multa incredere...Este greu cand cel iubit pleaca departe de tine... dar nu este imposibil sa mentii relatia, depinde de amandoi.Bafta!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic sa ai incredere in prietenul tau. E normal sa isi schimbe cercul de prieteni si sa-si petreaca timp cu noii sai amici. dar daca intre voi exista dragoste si respect si ati convenit asupra faptului ca va veti fi fideli, atunci nu cred ca ar trebui sa te gandesti la inselat.

| fabiola a răspuns:

Probabilitati exista dar nu poti trai cu aceasta teama! Daca vrea sa insele o face si cand e cu tine, acum depinde de el, de ceea ce isi doreste de la viata. Si nu iti face probleme, acorda-i incredere si nu te teme, o femeie simte repede cand este inselata!

| liz23 a răspuns:

In ce masura s-a schimbat atitudinea lui fata de tine.este mai rece, distant? Probabilitatea este data de cat de mult va doriti voi sa mearga. Nu lua in calcul generalizarile...nu intra la idei sau suspiciuni pentru care nu ai dovezi. Atata timp cat va vedeti cat de des puteti, cat comunicarea este la locul ei, nu-ti pierde increderea in voi, ca relatie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca exista incredere, respect reciproc, sinceritate si comunicare nu e cazul sa iti faci probleme.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna licuricii

Stiu ca iti e foarte greu ca dupa 2 ani stand impreuna aum sa fitii unul departe de celalalt si tu ca oricine te gandesti ca daca te-ar insela de genu...
Atata timp cat nu este rece de tine si e ok

| georgiana a răspuns:

Cu cat te gandesti tu la lucrul asta o sa-ti faci rau! trebuie in primul rand sa ai incredere in tine si mai ales daca aveti 2 ani nu cred...
depinde si de tine aici... tu-l cunosti mai bine.
Nu-i poti interzice sa nu iasa cu prietenii in oras.ai mare grija, insa nu-l sufoca cu asta! Daca te iubeste nu te va insela.by`

| angella1972 a răspuns:

Eu nu m-as ingrijora, distanta nu cred ca este un motiv sa te insele, doar ca dupa cum spui si tu si-a facut prieteni noi, care poate sunt mai petrecareti decat cei vechi. daca te-ar insela, nici nu ti-ar spune ca merge la petreceri, dar dupa cum vezi el e sincer cu tine, din motivul ca nu are nimic de ascuns. iubiti-va si nu va chinuiti cu banuieli aiurea, ca e pacat

| Licurici_2296 a răspuns:

Daca este mai rece? probabil, nu stiu. Am fost weekendul asta la el, si m-am simti foarte bine, si am incercat amandoi sa ne bucuram cat mai mult de alea 2 zile, impreuna. A fost totul ok cu exceptia unui singur amanunt.

| zuzumic a răspuns:

Exista sanse dar important e ca doar tusti cat de mult te iubeste el... vorbeste cu el deschis spune-i ce gandesti... si faceti un fel de pact sau juramant al meu cu iubitul meu e " sa dea dumnezeu cati "amanti/e" am eu atatia/atatea sa ai si tu "... poate tine big grin

| lora_9285 a răspuns:

@licurici, daca te iubeste cu adevarat nu cred ca o sa te insele. Iar in privinta prietenilor noi, nu-ti fa probleme.Nu cred ca, niste oamei pe care ia cunoscut recent, il pot face sa uite timpul petrecut cu tine.

| barsan1986aditza a răspuns:

Buna licurici! Cu cat te vei gandi mai mult ca te inseala iti va fi tot mai greu. Dupa parea mea singura calea de a rezolva si dea merge totul bine este sa comunicati.Ai grija cum abordezi subectul sa nu-i dai senztia ca nu a incredere in el.Banuiesc cai incredere in el nu? Nu-l sufoca acordai incredere si crdibilitate

Succes! Pupicii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai asculta prostiile unora.Fii pregatita pentru orice.Si ce-ar fi asa de mirare?