| anonim_4396 a întrebat:

Care e problema voastră cu băieții pletoși? :p

49 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce, e musai să a(ve)m una?

| Trolli a răspuns:

Problema cui? cu cine vorbesti? cu cine te certi? tongue
Mie imi plac, mi se par cool si misteriosi...si as vrea sa ma joc in parul lor toata ziua.

| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Problema...multora laughing N-ai observat?

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu numai baietii care au parul lung au aceasta bariera.
Cine este diferit, este catalogat "anormal" de catre unii.
Fie ca au alta nationalitate, alta culoare a pielii, alta orientare sexuala...etc!
Ideea e ca unii nu realizeaza (sau nu vor sa realizeze) ca oamenii sunt diferiti, si ca cei din jurul lor au dreptul sa fie asa cum vor ei, atata timp cat nu ii deranjeaza sau nu fac nimic ilegal.
Tie nu ar trebui sa-ti pese ce zic cei din jurul tau, fii asa cum iti doresti tu.

| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Nu-mi pasă. Studiez doar comportamentul oamenilor.

| wolder a răspuns:

Imi plac foarte mult

ii apreciez pentru ca sunt curajosi sa ingrijeasca un par mare, de asta ii admir.

| CautNume a răspuns:

Ca nu am si eu colegi cu parul lung sad

| CristinaElena96 a răspuns:

N-am nici o problema cu baietii care au parul lung, la fel ca si cei cu barba mi se par ca sunt mai sexy laughing. Acum depinde si cat de ingrijiti sunt si daca le sta cat de cat ok, nu toti baietii care au parul lung li se si potriveste.Si acum serios, orice fata care si-ar da cu parerea aici nici n-ar trebui sa te intereseze conteaza ce-ti place tie si ce-ti vine bine din punctul tau de vedere, nu din perspectiva unor fetite de 15 ani care le plac "masculii feroce" cu parul ca matura.

| sappy a răspuns:

Nu conteaza cât de lung am parul
Mai presus e cât si cum gândesc.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu am o problemă cu băieții pletoși pur și simplu nu îmi place stilul nu ei happy cum nici cocalari nu îmi plac așa nici rockeri ăștea...

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

Ăștia* Da, îți înțeleg punctul de vedere. Dar nu am întrebat dacă-ți pla crockerii. Eu am întrebat ce are toată lumea cu pletoșii :p Nu toți pletoșii sunt rockeri (Vezi Biblia)

| AtateaConditii a răspuns:

De cand am vazut videoul cu Babenco am impresie proasta despre eilaughing) ( glumesc) eu nu am o problema cu ei, ei vor sa para diferiti si uneori exagereaza, te injura pentru un lucru daca il gresesti si na e aiurea... sa faci pe duru ca iti faci tie rau. nu cred ca toti sunt asa.

| DeeaMarry a răspuns:

Mie, personal, nu mi-ar place sa am un iubit pletos. Si-ar pierde din aerul ala masculin.
Imi lasa senzatia ca vor sa atraga atentia cumva.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaMarry):

Cei mai puternici masculi aveau cel mai lung păr mai demult. Treaba cu părul scurt a venit mai târziu. Cei mai mari războinici aveau plete. Nimic feminin la ei.

| Klepto a răspuns (pentru DeeaMarry):

Vesti deplorabile mi-ai oferit in aceasta seara, domnisoara DeeaMarry. De mult timp te admir si te consider o persoana interesanta. Nu mi se intampla des sa gasesc persoane care cauta aceleasi lucruri, o persoana care pune pret pe aceleasi lucruri, o persoana cu valori asemanatoare, dar de fiecare data nu este dat sa fie. Nu am reusit sa fiu pe placul acestor persoane speciale. M-a intristat sa aud faptul ca nu-ti plac tipii cu plete... Iar eu nu pot sa ma despart de pletele mele majestice, chiar daca persoanele ca tine apar foarte rar. Sunt constient ca nu numai parul este o problema, stiu ca nu am ce sa fac...
O seara placuta iti doresc, semnat un anonim pletos pe care n-o sa-l vezi niciodata.
Imi astept ignore-ul bine meritat.

Scuze John Snow pentru off topic.

| anonim_4396 explică (pentru Klepto):

Se acceptă. :p

| DeeaMarry a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, dar noi nu traim in vremurile alea. Suntem in secolul XXI.
Eu mi-am exprimat propria parere happy.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Klepto):

Imi pare rau ca te-am dezamagit. Nu vad de ce ai primi ignore.
Si baietii cu plete pot fi persoane demne de admirat. E drept, poate cauta cumva sa atraga atentia asupra lor (ceea ce nu mi se pare ok), sau poate ca pur si simplu le place parul lung.
As accepta un prieten cu plete, doar un iubit nu. Si cum iubit am deja de cativa ani, nu vad de ce ar trebui sa fii dezamagit din cauza preferintei tale pentru parul lung happy.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaMarry):

Și secolul XXI indică clar undeva, că toți bărbații trebuie să se tundă :p (îs ironic. Îți accept opinia)

| DeeaMarry a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu indica nicaieri. Doar ca nu ne mai gandim la razboinici atunci cand vedem baieti cu plete.
Oricum, fiecare isi alege cum vrea sa arate dupa propriul plac. Stii vorba aia, gusturile nu se discuta.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaMarry):

Te înțeleg. rămâi în continuare userul cu care pentru discuta ceva și cu care pot împărtăși opinii.

| Mussette a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza.hee hee

| Mussette a răspuns:

Mie mi se par chiar draguti unii. big grin
M-as juca in parul lor continuu, caci imi face placere, iar eu nu-l am lung. happy
Denota un caracter liber, fara inhibitii. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

What the actual ***? laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer, ma enerveaza ca pun atata pret pe istoria muzicii si pe par imi intuneca ziua nu ma refer neaparat la faptul ca imi termina energia pozitiva, numai oamenii pozitivi sunt si foarte buni. esti foarte bun? pe cine iubesti? muzica ta imi ofera dreptul sa te ucid?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

What? Woow. Vorbeam de plete :/ Ce treabă are muzica?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa ai incredere in orice consideri tu ca e frumos, ruj, blana, pantaloni stramti. trebuie sa mergi gandindu-te ca lumea de afara e propriul tau dormitor.
cred ca e doar lipsa ta de curaj. parul lung e prea ok!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A acum am înțeles. Păi nu-mi pasă de ce zice lumea. Chiar nu mă deranează. De fapt mă simt chiar puțin bine laughing În schimb când merg pe stradă, îi văd cu coada ochiului cum se uită la mine, crezând că nu-i văd laughing Și voiam doar să aflu de ce-s așa uimiți :p

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu iti pasa ce zice lumea, sugeram ca nu mergi increzatorlaughing sau lor le place sa vada persoane androgine prin preajma

| j1NNNx a răspuns:

Nu conteaza parul, coneaza sufletul tongue

| CristinaElena96 a răspuns (pentru j1NNNx):

Atunci cand intalnesti o persoana cum vezi sufletul? Esti atrasa de fizic macar 10% si dupa de suflet.

| 1DeadMemories a răspuns:

Ca o paranteza, ca nu ma pot abtine laughing) In general bisericosii sunt impotriva trend-ului "plete", apoi sa nu le dai exemplu pe marele lor "gizas craist"?

I love long hairbig grin

| anonim_4396 explică (pentru 1DeadMemories):

Îs "bisericos". am preteni care-s stareți de mănăstiri, preoți, îl am pe duhovnicul meu și toți nu văd nimic greșit în a avea părul lung, băiat fiind happy

Răspuns utilizator avertizat
| elyfel a răspuns:

Nu am nicio treaba dar imi par a fi persoane neserioase

| anonim_4396 explică (pentru elyfel):

De ce? Argumentează. Lungimea părului determină seriozitatea?

| elyfel a răspuns:

Ma refeream la rock-sri si veni asta.Eu stiam ca băietii trebuie sa fie tunsi scurt normal.Nu mi plac mie baietii asa.Seriozitate in primul rand tine de aspect una e sa vezi un soldat in uniforma si alta e sa vezi unul îmbrăcat gen rock.La asta ma refer.Asta e parerea mea. Sunt si cazuri cu situatii inverse dar foarte rare

| anonim_4396 explică (pentru elyfel):

Soldații înainte aveau pelte, in evul mediu, și nu pentru că n-aveau cu ce să se tundă, ci pentru că era o mândrie. Nicăieri nu spune că borbații "în mod normal" trebuie să fie tunși. La ce ne mai crește părul atunci? Doar ca să avem noi treabă să-l tundem? :p Seriozitate ține de aspectul fizic, da. Dar Ștefan cel Mare și Vlad Țepeș erau persoane FOAAARTE serioase laughing Dar aveau plete.

| elyfel a răspuns:

De unde era sa stiu eu ca vorbesti si despre trecut? laughing Am crezut ca vorbesti de prezent

| anonim_4396 explică (pentru elyfel):

Despre ambele laughing Oameni erau și ei, oameni suntem și noi pletoșii din 2014. Doar că ne lăsăm părul să fie natural, cum e dat să fie. Fetele de ce au voie? Că-s... fete? laughing)

| elyfel a răspuns:

Traim vremuri si vremuri laughing

| 拉维尼亚 a răspuns:

Eu prefer doar baietii cu parul lung love struck (orice lungime)

| Mariusflo a răspuns:

De ce să avem probleme cu ei?

| anonim_4396 explică (pentru Mariusflo):

N-ai de unde să știi. Tu nu ești pletos să vezi cum se uită lumea la tine :p

| Mariusflo a răspuns (pentru anonim_4396):

Este mai important cum te vezi tu, decât cum te văd alţii.

| Valleria a răspuns:

Mie imi place, sunt diferiti. Cu barba tot imi plac.

| Adriana1997 a răspuns:

Mie sincer imi plac baietii cu parul lung, nu scrie nicaieri ca trebuie sa fii tuns scurt, urasc sa vad ca unii oameni se uita ciudat la altii pe strada daca vad ceva diferit la ei. Eu zic sa fii exact asa cum vrei.
DARE TO BE DIFFERENT! happy

| ursuletu88 a răspuns:

Imi plac foarte mult pletoși.Chiar daca o fata mi-a zis cas nebuna din cauza asta.

| SurpriseMotherfucker a răspuns:

Mie îmi placee :v, nu am vreo problemă.