| So Good a întrebat:

Care este cel mai bun mod de a crea o relatie frumoasa, fara sa intervina monotonia? Aveti for idee? (dau funditaaa)

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Daca vi cu noutate in viata de cuplu nu se ajunge la monotonie... daca repeti la nesfarsit tot ce faci devine enervant
Trebui sa improvizezi happy

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Conteaza sinceritatea si sentimentele. Cand iubesti cu adevarat nu te plictisesti. Pentru cine iubeste cu adevarat simpla prezenta a persoanei iubite e o simfonie ce merita ascultata.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Să veniţi cu ceva nou mereu, să existe ceva spontan. De exemplu ceva de tipul : " vreau la mare, hai!". Să comunice mult cei doi şi să-şi afle părerile în orice, şi când li se pare că numai au despre ce vorbi să caute alte subiecte. Să arate că se iubesc unul pe altul, atenţii, o floare, un te iubesc spus într-un moment. Să asculte unul de altul, să se înţeleagă. Toate astea pot face o relaţie perfectă!

| Puf a răspuns:

Inceredera face totul! Daca nu ai incredereapar tot felul de certuri, de la certuri ai impresia ca nu mai iubesti si asa o relatie nu tine prea mult. Increderea e la baza! Ca sa nu fie o relatie monotona trebuie sa iti surprinzi iubitul/iubita mereu cu ceva, sa faceti lucruri diferite si sa traiti absolut tot ce faceti, ca si cum ar fi ultima clipa pe care o mai traiti impreuna.Bine inteles nu depinde totul numai de tine, ci si de ea, daca tu faci absolut tot sa fie o relatie frumoasa si s anul intervina monotonia iar ea nu apreciaza asta degeaba, insa daca ea savureaza fiecare sacrificiu al tau totul devine simplu si iti va fi si mai mare dragul sa mai faci si alte sacrificii. Bafta:-x

| unnimeni a răspuns:

Cand iubirea e puternica nu poate interveni monotonia.
Totusi uneori se mai intampla, parerea mea e ca cel mai bine e sa intervina o pauza, in cazul meu a functionat perfect...

| cristina a răspuns:

Sa te distrezi mereu
sa faceti lucruri interesante
mergeti in cluburi
la piscina
la un suc
seara in oras
la plimbari peste tot
totul conteaza:X plimbati-va distrati-vva simtiti-va bine. ca nu sti ce-ti rezerva ziua de maine. ti-o zic din propie experientawinking
succes:*
fundita?