| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt efectele negative si pozitive a masturbarii/? daca te masturbezi iti poti perde verginitatea?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Care sunt efectele negative si pozitive a masturbarii/?

1 e buna ca pe viitor poti face sex mai mult isi controlezi erectia
2 multi din cei care o fac scade riscul cancerului la prostata
3 e bun pentru minte, elibereaza endrofinele
masturbare e buna isi descoperi trupul
daca te masturbezi iti poti perde verginitatea?
ca fata desigur ca da

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru RAY):

Multi inteleg gresit termenul de "virginitate". Dupa cum am raspuns mai jos virginitatea nu are nicio legatura cu ruperea himenului sau a atei. Si o fata nu se masturbeaza numai cu degetul si dildo si alte jucarii, mai exista si stimularea clirorala care nu impune penetrarea vaginului.winking

2 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Masturbarea e ceva normal si sanatos dar practicata cu masura.
Incearca sa nu exagerezi caci prea multa masturbare duce la deformarea penisului, ejaculare precoce si chiar ajungi sa te obisnuiesti cu mana asa de tare ca nu te vei putea adapta la actul sexual cu o fata si veti ramane amandoi nesatisfacuti. Virginitatea tine mai mult de psihic, poti spune ca nu mai esti virgin atunci cand ai avut un raport sexual cu un partener. Virginitatea nu are nicio legatura cu ruperea himenului sau a atei.winking