| KARTI a întrebat:

Daca ma masturbez..imi perd verginitatea))?
efectele negative si pozitive a masturbari?
dela masturbare se poate incepe ciclu?
dau fundita))

9 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Doar creierul tau are de suferit, stai linistita. Mai bine nu sta.

| luniii a răspuns:

1.Nu iti pierzi virginitatea atata timp cat nu te masturbezi intern(vaginal).
2.Nu exista efecte negative(doar sa nu dai in dependenta), efecte pozitive nici asta nu pot zice ca ar exista doar pe moment o excitare foarte puternica.
3.Nu afecteaza cu nimic dezvoltarea ta ca adolescenta(fizic ma refer) ciclul iti vine doar atunci cand, corpul tau este pregatit.
Sper ca te-am ajutat^^

| athos01 a răspuns:

Daca te masturbezi numai prin stimularea clitorisului fara sa iti introduci in vagin nimic nu iti pierzi virginitatea

| Almássy a răspuns:

Asta as intreba si eu ca primul raspuns''cati ani ai?''

| Tanase_Laurentiu_1996 a răspuns:

Doamne nu!
doar daca esti baiat, atunci posibil sa o pierzi(dar in cazul asta sigur nu-ti vine ciclu)

| pisoiu97 a răspuns:

Cati ani ai? adica zici ca nu ti-a venit. nu, nu ai cum sa-ti pierzi virginitatea decat cu un penis reallaughing prima intrebare e cam stupida, dar nu ca "daca ma masturbez cu un morcov, pot sa raman insarcinata?laughing))" negative? nu cred, doar ca poate nu mai vrei sa te oprestilaughing pozitive? oooo, daa...multelaughing