| popescumariana81 a întrebat:

Care sunt riscurile si dezavantajele inceperii vietii sexuale la 15 ani?

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Cel mai mare dezavantaj este faptul că vei prezenta risc crescut de 9-10 ori de a face cancer de col uterin decât o fată care și-a început viața sexuală după 17-18 ani.
Bineînțeles, boli cu transmitere sexuală de tot felul. De la o banală infecție până la SIDA.
Un risc crescut îl reprezintă și sarcina, deoarece bag mâna în foc că nu prea știi să te protejezi, iar ultimul lucru la care se va gândi iubitul tău când va fi în călduri este să te protejeze.
Cum să-ți zic, mai este riscul să îți pierzi demnitatea ca persoană, deoarece sunt șanse de vreo 99% să nu faci o alegere corectă și să regreți apoi. De la acest lucru poți ajunge la boli psihice și chiar să cazi în depresie.

Toate la timpul lor. Da, viața trebuie trăită, însă există anumite limite ca să te poți bucura din plin de viața asta.

Baftă

| TeoPT a răspuns:

Hmm. 2 stupiduri. Așa e când zici adevărul în față fără ocolișuri laughing N-aveți decât frate, faceți sex la 15 ani și vorbim pe la 40 rolling on the floor

Baftă

| misterioasahug a răspuns:

Buna marina!
riscurile sunt cele de a ramane insarcinata, de a lua vreo boala.
dezavantajul inceperii vietii sexuale la o varsta asa de frageta este acela ca iti va parea rau mai tarziu.
nu vei mai fi respectata de baietii din jur, chiar daca in viata ta nu fusese decat un singur baiat tu vei fi catalogata drept o curva.
sfatul meu e sa nu te grabesti. e prea devreme. macar mai asteapta 2 ani.
:*

| misterioasahug a răspuns:

Buna marina! happy
riscurile sunt cele de a ramane insarcinata, de a lua vreo boala.
dezavantajul inceperii vietii sexuale la o varsta asa de frageta este acela ca iti va parea rau mai tarziu.
nu vei mai fi respectata de baietii din jur, chiar daca in viata ta nu fusese decat un singur baiat tu vei fi catalogata drept o curva.
sfatul meu e sa nu te grabesti. e prea devreme. macar mai asteapta 2 ani.
:*

| express11 a răspuns:

Pina la 20 de ani o sa rigii de sex