| Mkeynes a întrebat:

Care sunt simptomele unei sarcini si dupa cat timp apar?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa menstrei este primul simptom.
Greata si varsaturile sunt alte posibile simptoame, dar atentie, nu se manifetsa la fel la toate femeile, nici macar la 2 sarcini ale aceleiasi femei.
Eu cand am fost insarcinata cu baiatul am vomat tot timpul, dar la fata, nu am avut absolut nimic. Lipsa menstrei fiind singura care mi-a confirmat sarcina, mai ales ca pe vremea aceea, nu exista test de sarcina.
Simptomele de sarcina apar in general, la 3 saptamani de sarcina.

1 răspuns: