| anonim_4396 a întrebat:

Ce as utea face de mancare pentru o cina romantica?

12 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Idiferent ce gatesti, de preferat... cei place lui cel mai mult... tu o faci din suflet si ai condimentul perfect, un pic de iubire.va iesi perfect pentru el.

| Sara a răspuns:

Ceva simplu, usor, nu condimentat, ca apoi cred ca urmeaza o noapte fiervinte. Hmm. piept de pui la gratar cu salata de varza, ar merge superb, fructe de mare in otet daca va plac, si nu sunt asa scumpe... cordon bleu (gasesti reteta pe gustos.ro) cu cartofi prajiti sau piure... un vin rosu... si niste paste mai deosebite daca stii ca iti ies incearca, daca esti mai stangaci/e in bucatarie mai bine nu incerca paste. Daca esti barbat ft bine ca te gandesti la chestii de astea, o sa aprecieze ft ft mult idee si iti dau un sfat, sub servetel ascunde un biletel si spune-i cat de mult o iubesti. Cazul acesta se aplika si la fete, si barbatii merita alintati cateodata si facuti sa se simta extraordinari. NU uita de desert, cumpara de la cofetarie niste prajiturele fine, si niste chestii sarate. O seara placuta! sper ca am fost cu folos.

| MM a răspuns:

Ceva ce-i place si persoanei iubite. Poti sa gatesti peste sau piept de pui cu garnitura de cartofi piure, spagheti. Pentru desert : salata de fructe sau o inghetata.

| Mixed a răspuns:

Depinde si de cunostiintele tale de bucatar big grin!
In primul rand ...intereseaza-te putin si ce i-ar placea lui...
Dar. poti merge pe ideea. ceva usor si gustos! poti face o salata ...cu o friptura pe gratar ...de preferinta piept de pui...sau chiar. spaghetti...cu sos ...bolognesebig grin...se gaseste de cumparat gata facut si nici nu e scump...
Uite .eu de ex ...as gati cam asa: Spaghetti cu sos ...sau... o salata din piept de pui... e gustoasa :X:Xlove struck ...de baut... un vin rosu .parfumat... o sticla de cola daca va place...:X eu o ador .mereu merge cola...:X si ca desert. poti face niste clatite. daca iti place sa stai in bucatarie... daca nu. o salata de fructe sau tiramisu happy

Bafta :X:*

| patricia_1074 a răspuns:

Pai ai putea sa pregatesti o pizza de casa facuta chiar de tine sau spaghetti...si ca desert ai putea sa alegi :savarina... e zemoasa... exact ce va trebuie! si ai putea sa pui si niste lumanari si niste pahare de vin rosu...sau sampanie! o sa-ti iasa superb!

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Macaroane cu branza la cuptor :X

| leny a răspuns:

Depinde de preferintele fiecaruia...ai putea folosi totusi cateva ingrediente afrodisiace...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mici si berehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un peste la cuptor cu rosii si lamaie+ o salata verde cu fructe de mare, masline si cubulete de feta, stropita cu ulei de masline si suc de lamaie.Pentru desert nu are rost sa te complici, rezolvi cu o inghetata buna si ceva fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gordon bleu(gasesti reteta pe net, e simplut de facut) cu cartofi si smantana... e super...vin rosu si ca desert ingheta sa nu te mai chinui. Bafta! Sa iasa bun! Mia

| afanase90 a răspuns (pentru anonim_4396):

O da ceea mai buna varianta
simplu si usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciuperci cu peste la rola