| klausp33d a întrebat:

Ce credeti de prieteni mei vor mai fi impreuna... Il cunosc pe andrei si stiu ca inca o mai iubeste... Priviti povestea si lasati o parere. Într-o "Andrei" iese cu niste prieteni la barul de la colț... Trecuse de miezul nopții. Aici erau oamenii scârbiți de atata muncă si atâtea sacrifici pentru o viatăb mai decentă... Aici erau si puști iesiti din casă puși pe făcut bani grei, traficanti de "vise negre ". In acea seara a aprut si un membru nou intre ei, 16 ani,Andrei,nu prea stia el cum stă treaba da era alaturi de ai lui. Asa si-a facut brigada. Erau unu ca frati, dispareau cand venea garda... Se strangea apoi din nou printre ruine dupa blocuri. Inparteau marfa care o aveau frateste si incepeau sa traga pe alocuri. Andrei nu incercase stia ca îi va face rau. Vindea marfa celor mari isi procura bani usor. Treaba mergea foarte bine, era intr-a 11a la liceu dar notele sale au inceput sa scada si el prinsese si tupeu. Toata lumea se intreba de ce lipsea cu noptile de ce se comporta ciudat... Andrei renuntase sa se multumeasca cu putin si spunea ca nu se va schimba pentru nimic in lume... Dar dupa un timp el o intalnito pe Alina si a simtit pentru prima data ca iubeste. Dupa o luna jumatate totul mergea bine. Alina la schimbat in bine. Incet incet Andrei se indepartase de anturaj si dragostea dintre cei doi crestea... Dupa 3 luni acesta îi poveste povesteste iubitei sale cu tot ce sa ocupat el si cum la ajutat sa se schimbe... Dupa 4 luni de cand era cu Alina o prietena de a lui Andrei il ameninta cu niste inregistrari de cand el se ocupa cu droguri... Pana la urma dupa multe negocieri aceasta zice ca vrea sa renunte la Alina si sa fie cu ea. Andrei fiind doar un pusti care nu stia ca daca pierzi pe cineva nu il vei mai putea aduce ce inapoi acept oferta. Gandinduse ca va avea o viata fericita alaturi de Alina... Aceasta fortat de prietena lui s-a despartit de Alina, neputand sa i spuna adevarul pentru ca prietena lui ar fi aratat dovezile politiei. Dupa cateva saptamani acesta reuseste sa distruga dovezile... Acesta i spune adevarul Alinei iar aceasta i spune ca il iarta dar are pe alcineva.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai ai povestit un episod din telenovela "razboiul sexelor" laughing

| KeporLove a răspuns:

Mda e bine ca Andrei a renuntat la acel anturaj intr-un final ar trebui sa nu ajunga din nou printre ei. Alina daca a aflat adevaru si a zis ca il iarta inca tine la el, dar banuiesc ca nu va renunta la cel care e acuma pentru Andrei daca acesta nu ii va da motive. Poate in timp se vor inpaca

| AndreyBorona a răspuns:

Buna povestea

| anonim7091 a răspuns:

E poveste sau realitatelaughing

In fine, cred ca daca il iubeste pe "Andrei" il va lasa pe actualul cu care, probabil statea doar ca sa isi aline durerea.