| Secretkkk a întrebat:

Ce credeti despre sexul oral? Anume atunci cind o fata ii face unui baiat? Crede-ti ca este injositor, umilitor? Fata isi pierde din respect, mindrie, reputatie? Adica, chiar dupa o relatie lunga, daca se face asta, si numai unui singur partener?

14 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Renunta la asta.Cel mai bine! Termina-l cu fundul.

| aisha01eu a răspuns:

Nu este injositor decat ea considera asta. Daca il faci din iubire pentru persoana respectiva, ca o dovada de a-l simti mai aproape si de a-l face fericit, nu este umilitor. Daca o faci pentru ca el vrea si te forteaza, atunci este. Si nu, fata nu isi pierde din mandrie, pur si simplu este ceva normal intr-un cuplu matur.

| ale23 a răspuns:

Daca il iubesti si o faci pentru ca asta simti nu este injositor, dar daca esti presata iar el iti spune sa faci asta eu consider ca este injositor iar fata decade in fata baiatului.

| unarab40 a răspuns:

Din momentul in care accepti sa desfaci picioarele si le ridici in sus, numai e loc pentru rusine sau umilare, e act sexual asemanator psihic.

| Oana92 a răspuns:

Eu pur si simplu nu inteleg de unde va vin ideile astea! De ce ar fi injositor ca o femeie sa sarute o parte din corpul partenerului. Daca exista igiena nu are ce sa fie scarbos. Eu am mai spus o data ca daca la inceputul omenirii se gaseau niste unii care sa spuna ca mana e un organ scarbos acum ne-am saruta organele genitale fara jena, dar ar fi tabu sa ne sarutam mainile.

O relatie se bazeaza foarte mult pe sex, sexul e o chestie ce presupune multa intimitate si incredere si are nevoie mereu de ceva nou pentru ca totul sa fie ok. Sexul oral e o modalitate foarte buna pentru a face asta si eu una nu vad ce ar fi scarbos in asta, e doar un organ al corpului partenerului. Atata jena si rusine troneaza in jurul organelor genitale ca zici ca sunt nu stiu ce chestii de pe alta planeta si ca acuma le-am descoperit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru mine reprezinta cel mai injositor lucru posibil.
Cel mai umilitor.
Pai o fata care se respecta nu face asa ceva.
Face dragoste...
Daca te respecti, indiferent ce esti, barbat sau femeie nu faci asa ceva, clar!
Te pup!

| bLackArt11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu copilo cati ani ai 11-12?

| τττ a răspuns:

Bună.
Sexul este sex, nu? Dar ar fi corect față de celălalt partener să fie și el răsfățat, nu doar unul singur.
Pa, pa.

| SirGilbert a răspuns:

Depinde si cati ani are fata,si de cat timp e impreuna cu el.
Daca sunt de doua saptamani impreuna si ea ii face sex oral iti dai si tu seama ce fel de fata e. Daca au impreuna mai mult timp,se inteleg,au discutat despre asta e OK.
Fata daca-l iubeste trebuie sa-l faca sa se simta bine,asa cum si ei ii place sa i se faca sex oral.

Cum am mai spus, daca relatia e stabila, sexul oral facut prietenului nu o face sa-si piarda respectul, mandria, reputatia.
Sa aiba grija ca poate tipul e papagal si declara pe la prieteni ca "Prietena mea mi-a luat-o in gura!"

| Secretkkk explică (pentru SirGilbert):

Eu am avut invedere de relatii de lunga durata, adica de la 2-3 ani in sus, adica si mai multi ani!

| SirGilbert a răspuns (pentru Secretkkk):

Eu zic ca in relatiile de genu' fata nu ar trebui sa-si faca griji in privinta baiatului cum ca ar fi tratata altfel.
E ceva normal!

| NickName01 a răspuns:

În general un băiat când îi cere unei fete, sex oral, înseamnă în mod sigur că "nevoile" sale fiziologice sunt cu mult peste pretuirea fetei sau respectul ce i-l poartă! La fel este şi atunci când îi condiţionează păstrarea temporară a relaţiei de acceptarea sexului cu el, înainte de a avea o legătura de căsătorie.

Dar supunerea la perversiunea sexului oral nu arată din partea lui decât convingerea ca au in fata lor un obiect de unică folosinta, de care se pot dispensa/abandona ulterior cu scarba, aşa cum se intampla cu mai toate obiectele de unica folosinta. Căci doar nu vă imaginati că un baiat o sa iubeasca si o să respecte, eventual chiar o viata intreaga, pe aceea care a luat chip de „prezervativ" uman!

Cel care „solicită" sex oral, o tratează pe acea femeie ca pe o cârpă, de care, în cazul oricăror nevoi fiziologice ar avea, se poate şterge oriunde şi oricum!?!

| Şaptepăcate a răspuns:

Nu cred ca e injositor ca doar si celalalt partener la randul lui ofera acelasi lucru

| AllePuffu a răspuns:

Dupa parerea mea, cand o fata ii ofera sex oral iubitului intr-o relatie stabila, inseamna ca ii arata ca il iubeste...