| vi2968 a întrebat:

Ce este dragostea dupa parerea voastra astept raspons cel mai inteligent primeste funda!

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

O iluzie. Dragostea adevărată nu există.

| Narcis2007 a răspuns:

Dragostea e o masca a instinctului de reproducere...sunt de acord cu Mihaela

| 354 a răspuns:

Buna.Dragostea este un sentiment unic in viata, iubirea pentru alti te face mai bun. Dragostea pentru mine este un sentiment foarte frumos,puternic,nu se poate explica in cuvinte,dragostea se simte, simte doar acela ce stie sa iubeasca! Dragostea te face sa te simti fericit dar te poate face si nefericit depinde de persoana de care te indragostesti! dragostea te face implinit te ajuta atunci cand ai un necaz, te face sa uiti de suparari intr-un cuvant cauti un refugiu. Cred ca nu se poate explica dar pe mine m-a ajutat dragostea pentru cineva atunci cand am avut nevoie, cred ca daca nu ar fi existat iubirea mea nu imi puteam reveni.

| Dumnezău a răspuns:

O basina bine-mascata si parfumata.winking

| Mihaela_5801 a răspuns:

Dragostea este o prostie, iar noi oamenii suntem atrasi de prostii! Sorry dar o explicatie mai logica nu gasesc! Daca noi toti stim perfect ca din dragoste toti sufera, dragostea este drumul spre durere, dragostea e efemera, de ce atunci ne indragostim? De ce?

| AdY a răspuns:

Dragostea este un joc de hormoni

| Anonim3007 a răspuns:

Este greu de explicat : Dragostea este ce-l mai intes sentiment este ca atunci cand iti imparti pranzul cu cineva fara sa astepti ceva in schimb ca atunci cand nu mai poti sa-ti iei ochi de la persoana iubita ca atunci cand simti ca esti pe o alta planeta doar cu persoana iubita doar ea conteaza asta este dragostea m-am gandit mult timp la raspun frumoasa intrebare...

| AnnaAbba a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment pe care il poate simti o persoana vreodata. Daca esti indragostit de cineva te simti bine si sti ca esti in siguranta. Este un sentiment pe care orice persoana trebuie sa il simta macar o data pentru cineva

| Cuppycake001 a răspuns:

Dragostea, Dragostea este cel mai frumos si mai confuz sentiment pe care il simte orice om in viata lui. Dragostea te poate face sa simti ca plutesti, iar in secunda urmatoare iti poate sfasia inima. Este cel mai profund sentiment. Nu poate fi exprimata in cuvinte, tocmai din aceasta cauza unii o gasesc complicata. Este un sentiment divin. Atunci cand esti indragostit/a de cineva iti pierzi mintile, esti in stare de orice.

| Catenstein a răspuns:

Dragostea:
Eu sincer cred ca prin Dragoste ne simtim impacat sufleteste cu persoana la care ti[mai mult ca la un amic] prin dragoste iti arati daruirea fata de acea persoana si ca vei sari mereu pentru ellove struck eu asta credlove struck[poate ca nu o fii cea mai inteligenta dar macar nu caut pe net si dau copy/pastewinking]

| Viktoritza a răspuns:

Dragostea e cel mai frumos, pur dar in acelasi timp si cel mai serios sentiment