| efimash a întrebat:

Ce este ejacularea precoce?

daca fac 5 partide de sex si in toate ejaculez in maxim 2 minute e ejaculare precoce?
sau cum se explica? ca la prima partidea mereu ejaculez in 1 min dar deja la a 3 partida 10 minute cu prezervativ?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Bineinteles ca la a 3-a ejaculezi mai greu, deja esti "saturat" sa zic asa. Daca spui ca dupa prima partida ejaculezi dupa 1 minut, da, se poate spune ca suferi de ejaculare precoce. Mai "antreneaza-te", iar cu timpul o sa tii mai mult.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Sincer e normal ca prima oara sa ejaculezi mai repede. Poti suferi de ejaculare precoce cum ai spus si tu dar depinde si ce varsta ai. Daca mai `exersezi` cu timpul o sa dureze mai mult de la a doua runda.

| efimash explică (pentru AnaRadu):

Am 20 de ani

| AnaRadu a răspuns (pentru efimash):

Aprf, exerseaza. Sau incearca sa te abtii. Dar cel mai bine cand incerci sa te abtii ca sa dureze mai mult foloseste prezervativ in caz de ceva.

| gabiqwe a răspuns:

E normal ca de fiecare data sa ejaculezi asa pentru ca, conform unor studii recente trebuie maxim 3 minute ca barbatii sa continue specia umana