| LilianaT a întrebat:

Ce este iubirea?
Tot despre iubire...

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea, crește, se usucă și moare. Iar când gâsim alta cu adevărat, această se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."

| Dariusuu a răspuns (pentru Azµre):

Iti ador statusul.

| Azµre a răspuns (pentru Dariusuu):

Mersi :*

9 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Poti spune in 2 cuvinte, sau poti filosofa o viata despre chestia asta happy
scurt: iubirea este un "fenomen" ce leaga lucrurile, fara iubire esti ca o casa care are peretii construiti din caramida fara malter happy
este unul din lucrurile fara de care omenirea nu isi poate gasi un scop de lunga durata, doar o urma de insemnatate care pleaca cu timpul. Spre exemplu necesitatile primordiale le indeplinesti pentru ca altfel mori, dar rostul vietii nu il prea gasesti fara iubire happy

| Gdeni a răspuns:

Este un semtiment care te leaga de cineva

| blondy14 a răspuns:

Am intrebat un profesor: Ce e iubirea?
-Nu am studiat asa ceva…
Am intrebat un sofer: Ce e iubirea?
-Nu cunosc strada asta…
Am intrebat un copil: Ce e iubirea?
-Nu stiu jocul asta…
Am intrebat un nebun: Ce e iubirea?
-E ceea ce m-a facut sa ajung asa…

| NuMaContrazice a răspuns:

Cauta pe google.

| july00 a răspuns:

Iubirea este un lucru de nedescris!happy

Răspuns utilizator avertizat