| Yousosweet a întrebat:

Ce face un baiat atunci cand place o fata? ii spune si "pisi"?

4 răspunsuri:
| Maria123 a răspuns:

Depinde de baiat.

| ghineanamaria a răspuns:

Da ii spune si pisi deoarece este o forma de alint la fel ca iubi, draga, iubire etc

| ValyMha a răspuns:

Pai pisi poti sa ii zici numai atunci cand sunteti impreuna daca nu sunteti inca impreuna incearca sa aflii ce parere are despre tine... si mai departe te descurci tu (fundita?)

| NicoLLe_5415 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, "pisi", nu mi se pare totusi un alint, de exemplu prietenii mei(baieti), folosesc cunvantul "pisi" cand se iau de vreo fata (panarama)... Dar asta nu inseamna ca si la el "pisi" are aceeasi semnificatie...