| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseama masturbarea?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul vostru al fetelor masturbarea se poate realiza in mai multe feluri. Se poate recurge doar la o excitare a zonelor erogene exterioare care sunt reprezentate de sani, sfarcuri, labii, clitoris, coapse, etc. prin mangaierea sau masarea lor. De asemenea in cazul femeilor masturbarea poate fi doar intravaginala ce se realizeaza prin introducerea in vagin a unor obiecte alungite reprezentate prin degete, luminari, banane, castraveti, morcovi, dildo, vibratoare, etc. Pentru o excitare cat mai intensa se poate recurge la o masturbare mixta, cat mai completa prin folosirea concomitenta a masturbarii exterioare combinata cu cea vaginala pana in momentul in care apare placerea finala reprezentata prin orgasmul ce detensioneaza intregul organism. In cazul baietilor miscarea pielii preputiului de-a lungul penisului intr-un du-te vino continuu si prelungit, reprezinta activitatea de masturbare, indiferent daca procesul se finalizeaza sau nu cu ejacularea spermei. Insasi simpla mangaiere sau frecarea penisului aflat in erectie, ca act in sine este considerat ca reprezinta masturbarea barbateasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Masturbarea este atunci cand mamitica ta se duce la tatutul tau. ii pupa cucul si dupa vine sa te pupe de noapte buna

| StefanCosmin a răspuns:

Laba

| XxXPussydestroyerXxX a răspuns:

Pai e complicat. Imagineaza-ti ca te uiti la un episod extra de la Violeta. Exact asa te simti

| Commà a răspuns:

Modul în care un băiat imita sex ul folosind mâna, se mai numește si laba, tot ce trebuie făcut e să strângi penisul și apoi să dai în sus și în jos mâna laughing