| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca visezi ca esti insarcinata?

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Ohh, va rog nu ma speriati, ca si eu am visat acu cateva zile ca is insarcinata! Raman sau nu?winking

60 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am visat ca sunt insarcinata si a doua zi am vazut pe strada cateva femei gravide, mai multe decat de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat ca sunt insarcinata si am doar 11 anibig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am visat ca eram insarcinata, da eram virgina?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

din cate stiu eu s-ar putea sa fie un semn raucryingcryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am visat acum 2 nopti ca sunt gravida mai aveam cateva zile pana sa nasc si eram super happylaughing si am mai visat odata ca sunt gravida acu cativa ani si nu s a intamplat absolut nimic...Asta cu accidentu cu impliniri sau greutati is povesti...care au patit e pura coincidenta asa ca nu va speriatihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Azi noapte m.am visat insarcinata in 2 luni si eram mandra de mine, imi admiram burtica tare mult! ii spuneam fratelui meu mai mic vestea si era tare mandru, ma felicitase, ma luase in brate; toata familia asteapta un bebe de la mine...desi nu sunt casatorita si nici iubit ei spera ca intr-o zi voi avea familia mea(am 28 de ani). Toata treaba e ca aseara am incheiat o relatie de 2 luni.Imi e drag ex-ul ca e o persoana linistita dar degeaba ca e foarte impunator si eu la fel. Ajunsesem sa avem o discutie cel putin 5 minute zi de zi si m.am gandit sa renunt ca poate mai tarziu o fi mai rau, eram ca tom si jerry.
Nu stiu ce sa cred de vestea unei noi vieti in vis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am visat si la o luna am ramas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred in vise, nu inseamna nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am visat ca a intrat cineva peste mine in casa si in momentu in care l-am vazut nu mai aveam glas... efectiv nu puteam tipa amutisem ce inseamna?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei cand visezi copil inseamna ca o sa ai un necaz. dar e pacat sa crezi in vise. ele pot fi trimise de diavol uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca ai chera ai facut in realitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna daca visez ca am nascut o fetita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am visat seara ca eram gravida, sidupa doua zile a murit tata nasei maicamii deci nu e bine cand visezi asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heddrcgdfey jhfgurg!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inbunatatire a situatie financiare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat ca sunt insarcinata si imi doresc asta big grin sper sa fie ceva de bine.ca vad aici numai contraziceri... da' prefer sa fiu optimista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca inseamna ca vei ramane.acuma depinde de varsta pe care o ai nu stiu ce sa spun sa ramaibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu am visat ca am nascut o fetita urita da era mare cand am nascuto parul negru si pahodu intr-o rochie oare si insamni ca stau pi streom?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat ca eram insarcinata si imi doresc foarte mult sa raman poate imi da si mie dumnezeu bucuria asta de a fii mamica mai ales ca imi iubesc foooooarrrteee muuuullllttt viitorul sot!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un **** mare cat tine asta inseamna id meu:"albert_xxx_77, toti baietii add am chef de nebunii love struck love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca esti dusa cu pluta, ma rog sa schimbam subiectul cui ii place de cornel donici, e cel mai sexy din tot universul si il iubesclove struck, imi place melodia,, Nasty dream"'' love struck love struck love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ca si eu m-am visat gravida da nu mi s-a intamplat nimk saupote nu am bagat de sema

| d2i2n2 a răspuns:

Daca ai visat ca erai gravida acesta este semn de panica, vei fi cuprinsa de o teama o perioada de timp sau ar mai putea semnifica si ideea de ocrotire, sa devii mai responsabila in viata de zi cu zi. Iar daca ai visat ca o alta femeie era gravida in visul tau, sa fii pregatita pentru ca in urmatoarea perioada iti vei asuma responsabilitati asupra unor lucruri sau actiuni. Vei dovedi capacitate de a aduce lucrurile la rezultate promitatoare.

| larapopa a răspuns:

Sarcina in vis inseamana o greutate, ai sau vei avea o greutate, dar vei trece cu bine peste ea
Mai poate insemna, atunci cand iti doresti un copil, ca prea curand nu vei ramane insarcinata

| cococici a răspuns:

Ce inseamna cind cineva te viseaza ca esti insarcinata?

| Pisiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Buna.Aseara am visat ca eram insarcinata si astazi am dat cu masina peste cineva care mergea destul de lejer, iesind dintr-un hipermarket.am clansonat, am franat putin, dar am lovit; o foarte putin, fiind in varsta s; a dezechilibart si a cazut. E ceva si cu visele astea, ar trebui sa tinem si cont de ele cateodata!

| Elena-manuela_Hulub_1996 a răspuns:

Imi poate cineva sa imi explice si mie ce inseamna cand te visezi insarcinata si grasa! multumesc astept raspuns

| clauu123 a răspuns:

Daca visezi ca esti insarcinata inseamna ca nu esti...si eu am visat de multe ori lucrul asta, toata faza e ca stai cu gandul ca vai daca am ramassad si de aceea fiind presat de lucrul asta stai si te gandesti:,, daca am ramas insarcinata?" big grin

| simona28ro a răspuns:

Ce inseamna cind visezi ca teamuscat un sarpe