| efimash a întrebat:

Ejaculare precoce se trateaza in cit timp?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se trateaza deoarece nu este o boala. Va dispare in timp, cu atat mai repede cu cat te vei maturiza si vei avea parte si de sex real.

| MskDesign a răspuns:

De unde stii ca ai ejaculare precoce? Fi-i mai explicat.

| danyboy02 a răspuns:

Acest gen de problema se poate remedia f usor,,, eu am incearcat tehnicile de pe http://www.ejaculareprecoce.org bafta,,,

| Erotes a răspuns:

Nu dispare în timp: sunt atâția bărbați ajunși la 40 de ani care tot nu au scăpat, fie și cu trecerea timpului.
Exerseaza cu,, Reverse Kegels''
Caută-le pe google. Singura soluție este detonifiera mușchiului bulbospongios (bulbospongiosus muscle) din planșeul pelvin masculin (o grupare de mușchi) prin aceste reverse kegels.
Sigur te-ai masturbat mult la filme porno și, fără să-ți dai seama, făceai,, kegels'' care au hipertonifiat acel mușchi responsabil de ejaculare.
Kegel normal strânge mușchiul (in timp îl tonifiază) iar Reverse Kegel îl întinde (detonifiază).
Spor la citit.