| alexandruanghel a întrebat:

Ce inseamna femeie Nimfomana?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sindromul de NINFOMANIE reprezinta de fapt o stare patologica care se manifesta in mod pregnant la femei. Aceasta stare aparte, se manifestata de regula printr-un libido exagerat de mare/intens si o surescitare/supraexcitare continua. Este similara cu starea de dorinta sexuala permanenta, continua, insa mult mai intensa in comparatie cu libidoul care este mai ridicat in cazul unor femei. Din acest motiv ambele simptome sunt considerate ca fiind de fapt niste disfunctii sexuale care se caracterizata printr-un apetit sexual exagerat. De fapt femeile nimfomane sunt afectate de sindromul excitarii genitale persistente si din acest motiv ele au senzatia persistenta ca organele lor genitale sunt intr-o stare continua de excitare, similar cu senzatia de a fi tot timpul in preajma momentului de producere a orgasmului. Dar cel mai interesant aspect al nimfomaniei o reprezinta faptul ca aceasta stare de surescitare continua nu se manifesta printr-o dorinta expresa de a intretine sex cu un barbat deoarece asa cum reiese din cercetarile mai recente, se pare ca nimfomania este oarecum prezenta si/sau carcteristica mai degraba in randul femeilor cu orientare lesbiana. big grin

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dependenta de orgasme, placere

| Freya1 a răspuns:

Un fel de dependenta de sex

| lpavel a răspuns:

Nu se satura de sex oricat ar face... happy

| MihaiNicu23 a răspuns:

O femeie care face foarte mult sex si tot mai vrea.

| HazelEyes77 a răspuns:

O femeie care e dependenta de sex avand un libidou foarte ridicat si o nevoie constanta sa intretina raporturi sexuale.

| HadesSs a răspuns:

Nimfomana e femeia care vrea mai mult sex decat un barbat poate oferii laughing

| MariaShk1 a răspuns:

Nesătulă