| adela2001 a întrebat:

Ce inseamna orgasm clitoridian si cum se poate obtine?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul reprezinta placerea suprema, sublima care se poate obtine la sfarsitul unei excitari executate asupra unei/unor zone erogene.Clitorisul este considerata ca fiind cea mai erogena zona a unei femei si din acest motiv cel mai usor, cel mai rapid si de obicei cel mai intens si de durata orgasm/e se poate obtine prin mangaierea, masarea acesteia atat de tine insati sau obtinut in urma unui petting sau a unui cunilingus executat de iubitul/partenerul tau.

| mihai69 a răspuns:

Orgasmul clitoridian e plăcerea sexuală obținută exclusiv (sau majoritar) prin excitarea clitorisului. Glandul acestuia e plin de terminații nervoase, asemeni celui de la penisul masculin. Dacă e masat cu grijă, folosind mâna, limba unui partener, un jet de apă de la duș sau un vibrator, cu siguranță se ajunge la orgasm.

| cristi10grei a răspuns:

Incepe sa te masezi incet toata sani pasarica si sa vezi atunci happy dar fi senzuala incet happy

| cameleonu05 a răspuns:

Dilema mare

| Ankesenamon a răspuns:

Nu crezi ca esti cam micuta pentru astfel de intrebari? laughing