| George2013 a întrebat:

Ce inseamna preludiu si sex oral?

35 răspunsuri:
| ZaineaM a răspuns:

Preludiul este perioada de excitare. sarutari mangaieri vorbe dulci din alea din alea, sexul oral este sexul cu gura, mai pe romaneste i-o dai la cioc, funda?

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Buna hai sa iti explic :
Preludiu este începutul unui contact sexual, adică saruturi, atingeri etc.

Sex oral este atunci cand organele sexuale sunt exciate cu gura
http://ro.wikipedia.org/wiki/Sex_oral

Sper ca ai inteles. Mult succes.

| cristiii a răspuns:

Preludiul este acel cand persoana cu care este momentul in care persoana de langa tine incepe sa te "incalzeasca" prin diferite moduri. Sexul oral este contactul cu gura al unui oragan sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol, ce agresiv ești. Cu atitudinea asta nu o să pui mâna pe fesa unei femei, poate doar forțat(ă).

| hunterr a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia nu e femeie.e parapanta

| val18 a răspuns (pentru hunterr):

Jura-te pe matalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru hunterr):

Ziceam în general. Repet, ai grijă cum vorbești.

| papusica987 a răspuns:

Lucruri murdare, sa nu incerci.

| Against a răspuns:

Preludiu e inceputul actului sexual, atingeri, pupaceli, alea alea...
Iar oral, e atunci cand folosesti gura pentru a satisface oragnul sexual. Urata chestie laughing

| val18 a răspuns:

Ummm cati ani ai de nu sti ce inseamna?

| val18 a răspuns:

Despre? eu te-am intrebat cati ani ai big grin

| hunterr a răspuns (pentru val18):

Am 20 de ani! Vrei sa idscutam pe mess? Ca nu are rost sa discutam aici! Imi poti da un mesaj cu idul tau? Ca eu sunt junior si nu pot trimite!

| val18 a răspuns (pentru hunterr):

Pai daca ai 20 de ani nu stii ce inseamna preludiu si sex oral? te pomenesti ca mai esti si virgin laughing

| hunterr a răspuns (pentru val18):

Ehhhh..stiu si eu chestiile astea, doar ca as vrea sa iti cer o parere despre ceva mai...complex de atat! Ce zici? putem discuta despre asta?

| val18 a răspuns (pentru hunterr):

Nu laughing

| hunterr a răspuns (pentru val18):

Imi dai add la idul ab33. ab33?

| val18 a răspuns (pentru hunterr):

Nup

| hunterr a răspuns (pentru val18):

Doar o parere doresc sa iti cer! nimic mai mult!

| val18 a răspuns (pentru hunterr):

Pai nu ma o parere cu sclipici fata de cea a celorlalti wtf! toata lumea stie ce inseamna sex oral si preludiu la fel ca si mine! toti avem aceeasi definitie

| hunterr a răspuns (pentru val18):

Nu ma intelegi! Vreau sa te intrteb ce parere ai despre PEGGIN? sa nu confunzi cu petting

| anonim_4396 a răspuns (pentru hunterr):

Lol, dar ce cerșeală pe capul tău!
Dacă fata nu vrea să își dea id-ul tuturor suspicioșilor, ce treabă ai tu cu ea?
Întreabă pe TPU ce vrei să o întrebi.
Oricum, te-ai făcut de râs, dacă ai 20 de ani și nu știi chestiile astea. Măcar de curiozitate să fi căutat pe internet că explicații-s destule.

| val18 a răspuns (pentru hunterr):

Ewww! mi-se pare gay :))

| hunterr a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu esti idioata? Eu intreb despre pegging...si intreb pentru a afla parerile fetelor despre asta, nu vreau sa imi explicati ce e. Vreau sa stiu cum vi se pare! dar parca sunteti asa proaste ca nu prea mai prezentati interes! Fa, tu pentru ce ne mai respiri aerul? ...marsh si nu mai face umbra degeaba pamantului!

| hunterr a răspuns (pentru val18):

Ok..atunci ramai la muje ca acolo te pricepi! a trebuit sa ma chinui o ora cu tine ca sa intelegi ca eu nu vreau sa te intreb despre sex oral! Asta e domeniul la care tu te pricepi, dar nu mai fi asa insistenta pe sex oral, pentru ca lumea e asa diversa... exista tatea posibilitati in lumea asta, cap de pluta ce esti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru hunterr):

Lol, scuze. Te-am confundat cu cel care a pus întrebarea.
Nu îmi spui tu mie să mă sinucid, ok? Cine te crezi să îmi ordoni tu așa ceva?
Dar cum ziceam, întreabă pe site despre părerea lor, nu e nevoie să bagi id-ul în listă tuturor suspicioaselor și nici ele ție.

| val18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te obosii cu idioti care habar nu au sa vorbeasca si care nu au pus in viata lor mana pe o fata! se chinuie sa faca rost de un id de fata dupa TPU pentru ca in viata reala nu este in stare sa vb cu o fata! asa ca stay cool :happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru val18):

Evident. Cuvinte înțelepte.

| val18 a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin have fun!

| Cosmin86 a răspuns (pentru val18):

Are o rola 20 de ani, iti dai seama ca probabil e un copil de 10 ani

| Veleno1 a răspuns:

Sex oral=dragoste in gura pe intelesul tau laughing)

| Ady994 a răspuns:

Fii atent. Preludiul e la inceput. Cand incepe totul, o saruti, o mangai, ii spi soapte de amor etc. etc. Sexul oral e atunci cand femeia iti suge cocoselul sau cand tu ii dai limbi in pasaricawinking

| costelus25 a răspuns:

Preludiul este chestia cu sarutari si mangaieri inainte de acutul sexual in sine si sex oral poate fi cunnilingus(oferit de catre partener partenerei adica sa...ii saruti organele genitale adica vaginul)si felatie(oferit de catre partenera partenerului adica sa-i suga penisul)sper ca este un raspuns care sa te ajute

| Balonas98 a răspuns:

Sexul oral e stimularea organului partenerului/ei cu ..gura ..si preludiu este orgasmul adica placerea absoluta

| Ady994 a răspuns (pentru Balonas98):

Nu te mai baga in discutii daca nu stii despre ce vorbesti laughing. preludiul nu e nici de cum sinonim cu orgasmulwinking

| George2013 explică:

Nu