| seth2016 a întrebat:

Ce intrebari puneti fetei / baiatului cand iesiti prima data impreuna?

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

Dacă îi plac albinele şi meduzele
dacă se uită la Franklin
dacă are o drujbă
dacă cultivă morcovi

acum, având un moment de sinceritate şi încercând să dau un răspuns normal, nu prea întreb nimic. Pur şi simplu vorbim şi totul vine de la sine.

| seth2016 explică (pentru Doub):

Multumesc pentru momentul de sinceritate. happy

| Doub a răspuns (pentru seth2016):

Oricând

| Drimmero a răspuns (pentru seth2016):

Nu stiai ca e ciuma? Trecand la lucruri serioase, as intreba fata despre vrute si nevrute, ce mi-ar trece mie prin cap.

| seth2016 explică (pentru Drimmero):

Ciuma, neciuma, oricum nu inteleg prea multe din fotbal. Prefer tenis.

| Drimmero a răspuns (pentru seth2016):

Fotbalul e al naibii de usor de inteles, urmaream si eu inainte tenis, dar nu prea am timp de el.

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cum numai ma voi vedea niciodata cu vreuna spun ce discut eu cu clienti mei
ma intreaba ce scoala am,facultate,cat castig, apoi imi spun toata viata lor, la uni le stiu viata dar ei nu stiu cum ma cheama, cu fetele mam vazut cu cateva dar am realizat ca asa zis sufletul conteaza e vrajeala daca nu e atractie nu ai chef sa discuti cu cineva asta e adevarul, tu ce discuti cu cineva?

| seth2016 explică (pentru RAY):

Lasa clientii. Daca ai iesi cu o fata ce intrebari i-ai pune? In afara de povestitul vietii, descrierea cerului albastru si altele asemenea care nu sunt intrebari.

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Am scris mai sus ca nu as mai iesi cu nici una nici unde eu vb serios

| seth2016 explică (pentru RAY):

Fa un exercitiu de imagintie RAY laughing. Ce intrebari crezi ca i-ar pune vecinul tau prietenei lui la prima intalnire?

| RAY a răspuns (pentru seth2016):

Cum o cheama, ce varsta are, ce liceu a facut, ce job are, pasiuni etc
daca se poate o discutie pe un anumit subiect

| Drimmero a răspuns:

O intreb daca tine cu united sau cu barza, daca zice ca da, celelalte intrebari nu mai conteaza!

| seth2016 explică (pentru Drimmero):

De United am mai auzit. Dar cine-i barza?

| Drimmero a răspuns (pentru seth2016):

Ciuma fotbalului( fc barcelona)

| seth2016 explică (pentru Drimmero):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Azi ati fost la inaltime!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu wattford era rusinos sa batem si cu 1-0.

| CuriousStuff a răspuns:

Din care sa reiasa cat o duce capul vorbim ce vorbim, si asa random zic: "Zi cat face 7x8, repede..." laughing
De obicei mie imi place sa descopar cam ce ii place, ce o pasioneaza, cu ce se ocupa si continui conversatia pe subiectele alea, nu am neaparat un pattern pe care sa-l urmez, vad incotro se indreapta si intrebarile vin pe urma.
Eventual daca gateste... Destul de important pentru o relatie serioasa. =). Si probabil sunt si altele care nu-mi vin acum.

| seth2016 explică (pentru CuriousStuff):

>> Eventual daca gateste...

Ah, discriminarile astea laughing. Important e sa stie cum sa fiarba un ou sau sa prajeasca cartofi. Cand esti indragostit iti piere pofta de mancare.

| CuriousStuff a răspuns (pentru seth2016):

Iti piere, mai mananci si in oras, dar nu poti trai o viata doar cu dragoste si oua fierte laughing. Am zis pentru o relatie serioasa. Daca e doar ceva pasager nu e important. Dar daca caut "mama la copiii mei" e important si sa gateasca. Asta si sa nu fumeze sunt doua puncte cheie pentru mine. (scuzati cacofonia)

Asa ca fetelor, care gatiti si nu fumati 074-CURIOUS, ofera valabila dupa data de 20.09. 2016 si pana la gasirea viitoarei partenere. laughing

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai eu as intreba-o :"ce mai face?","cum o duce?","ce vrea sa facem impreuna?""daca vrea sa ne distram astazi?"diverse lucruri.
Cand esti la o intalnire trebuie sa fii un gentalman,sa te porti manierat,sa o faci sa se simta bine, sa o asculti in tot ceea ce spune indiferent de subiect si sa fii interesat de ce spune, trebuie sa gasiti un subiect comun de conversatie si ar trebui evitate subiectele legate de scoala sau teme sau alte subiecte plictisitoare pentru ca ea nici nu ar fi atenta la ce ii explici si ar incepe sa stea la telefon, nu cred ca vrei asta.
Cand esti cu ea la masa la un restaurant o intrebi ce vrea sa comande si o lasi pe ea prima sa comande mancarea ca apoi sa comanzi si tu ce a comandat ea, asta daca iti place ce mananca, mai spui si cate o gluma fiindca fetelor le plac baietii glumeti si niciodata sa nu saruti de la prima intalnire si totul o sa mearga bine.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Codul bunelor maniere zice ca barbatul comanda mereu la restaurant. Intrebi fata doar ce vrea si comazi tu, prima data comanda ta, iar apoi "si pentru domnisoara..." ce are ea. Asa ca fapt divers. laughing Dar cine se mai ia dupa codul bunelor maniere...

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru CuriousStuff):

Adevarat nu multi il mai iau in considerare.

| seth2016 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Am ales pentru funda pe Doub pentru raspunsul scurt si la obiect.

| Doub a răspuns (pentru seth2016):

Uuuuaaau
fundiţa pentru Doub
ce drăăăguţ
mulţumescc, sunt aşa fericită, ieeei

| seth2016 explică (pentru Doub):

rolling on the floor

| Dorotheea21 a răspuns:

Ii cer parerea asupra lucrurilor care imi plac si a celor care imi displac, fara a-l pune in tema, care sunt unele si care sunt celelalte.
E cel mai sigur mod de a vedea daca exista o "potrivire".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebari plictisitoare, de asta nu mai exista si o a doua intalnire.
-Ce pasiuni ai?
-Ai un loc de munca stabil?
-Ce vicii ai?
-Cat a durat cea mai lunga relatie a ta?
-Preferi muntele sau marea?
-Ce detesti cel mai mult?
-Ai fobii? Daca da, care sunt acestea?
-Ce te face sa zambesti?

| seth2016 explică (pentru anonim_4396):

>> Cat a durat cea mai lunga relatie a ta?

E OK sa intrebi asta?

| seth2016 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa zic ca eu n-as face-o. E alt context. Nimic nu seamana cu ce a fost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru seth2016):

Vezi,m.ai ajutat sa descopar problema.Eu credeam ca este imperios necesar un studiu de suportabilitate.☺

| NyctophobicGhost a răspuns:

Tot timpul gentleman, fara sa o pun in dificultate cu intrebarile mele.Incep eventual cu generalitati, undeva sa o pot situa intr-o zona de confort, ca sa se poata exprima alegandu-si singura subiectele.
Treptat ii testez cultura generala, fara sa ii pun intrebari din Geografie, dar ma asigur sa plasez o capitala intr-o alta tara sa vad daca se prinda.In caz ca tace din gura, ma asigur sa nu ma ia pe mine de fraier.
Incerc sa-i aflu preferintele, oricare dintre ele, incepand de la culoarea parului, iti dai seama ca ma agat treptat de ea cu complimente.
La final, daca mi-a placut, ii arunc un "Fă, ne vedem si maine ca esti tare sukara!" si calcam balegi pana acasa.Iti dai seama ca-s in pantofii aia buni, nu calc pe asfalt ca se ia emblema cu Lacoste din talpa si nu-i mai pot vinde.

| seth2016 explică (pentru NyctophobicGhost):

>> Treptat ii testez cultura generala

Deci si tu esti interesat de o relatie mai serioasa. Cultura generala e importanta la cresterea copiilor, dar nu numai. happy

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru seth2016):

Nu stiu dom' doctor daca vreau ceva serios.E posibil sa ma fi citit bine.Pot sa ma asez mai confortabil pe canapea? ok.Stiti, n-as vrea sa ma cheme vreo ruda din Irkutsk pe la ei, iar ea sa se bage la indesat chilotei si costume de baie in valiza.Cam asta era.

| CuriousStuff a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Doamne mersi ca nu sunt fata si nu trebuie sa ies cu tine, ca nu as avea nici-o sansa daca m-ai lua cu capitale, inaltimi de munti, lungimi de rauri... rolling on the floor

| seth2016 explică (pentru NyctophobicGhost):

Problema culturii generale a revenit in actualitate de cand zilele trecut nea rectoru' de la Cluj a atacat generatia Google-Facebook si le-a zis ca sunt inculti. De asta mi-a sarit in ochi. happy

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru CuriousStuff):

Un efort minim acolo la prima intalnire, sa stapaneasca macar moneda nationala din Bostwana.

| CuriousStuff a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

Chiar de la prima intalnire? laughing

| CuriousStuff a răspuns (pentru seth2016):

Stai linistit, ca de cand lumea generatiile mai batrane au zis ca generatiile care vin din urma sunt mai proaste, mai inculte, mai lenese... De fapt suntem toti o apa si un pamant, fiecare padure cu uscaciunile ei, adevarat, dar nu poti zice ca toata generatie e de... De asta ma autocontrolez sa nu zic nici eu de generatiile care vin dupa mine, da, unii sunt prosti si de obice si din nefericire ies in fata, dar pun pariu ca sunt si cateva genii, ca in fiecare generatie, de altfel.
Astia care ataca gratuit, rectorii care intra doar pe pile si pupat in fund pe toti cei mai mari in functie decat ei pana ajung ei cei mai mari in functie ma indoiesc ca sunt indreptatiti sa zica ceva. happy
Sa ma scuze rectorii care mai dau cate o geana pe TPU. laughing

| seth2016 explică (pentru CuriousStuff):

Offtopic: Nu-mi fac probleme din cauza generatiilor. Nea ala nu prea intelege ca Facebook si Google au schimbat multe. Daca nu intelege asta o sa stea sa clantane pe margine fara sa stie ce sa faca.

Răspuns utilizator avertizat
| RazvyEnglezu a răspuns:

Eu personal ii zic cat fac din asistenta sociala. Merge bine cu moldovence care n-au apartament in Bucuresti. Acum fiecare cu stilul lui.

| savag3 a răspuns:

Nu conteaza ce intrebari sau cat de bine structurate sunt, daca nu-i detecteaza radaru la gagica un barbat in preajma, ai pierdut-o cu toata teoria ta, tu trebuie sa o faci sa se ude la chiloti nu sa o intrebi de cai verzi pe pereti