| bubulikmik a întrebat:

Ce nu trebuie sa se intample in timpul actului sexual ca sa nu ramai insarcinata ?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai detaliat ca sa fiti siguri lucrurile ar trebui sa decurga in felul urmator. Ori folositi pilule contraceptive (prescrise de medic pentru un efect sigur) sau folositi un prezervativ. Atunci cand folositi un prezervativ trebuie sa acordati atentie si la alte lucruri cum ar fi :

Organele voastre sa nu intre in contact direct inainte de punerea prezervativului. Spermatozoizii ii fac loc afara si inainde de ejaculare in acel lichid numit preejaculator.

Daca se atinge penisul cu mana ar fi de evitat sa se introduca acea mana in vagin.

Atentie dupa ejaculare, prezervativul trebuie scos imediat si aruncat, apoi penisul spalat pana la urmatorul contact.

PS esti printre primii care intreba inainte de a o face si nu dupa, cand nu prea se mai pot rezolva multe.

4 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Prezervativul e sfant

| Debiiii a răspuns:

Partenerul nu trebuie să ejaculeze în tine, cum spunea şi Dragos0897, folosiţi un prezervativ!

| Stein a răspuns:

Sa nu ejaculeze in tine...folositi un prezervativ

| vangheliss99 a răspuns:

Sa folositzi prezervative ca sa va protejatzi si sa nu-ti bage spermodoizi in vagin, cred marog am doar 12 ani da sper ca tziam fost de ajutor, a sau dupa act. sexual daca tzia bagat spermadoizi iatzi o pastila parca pilula de a 2 zi se numea numia stiu exact este la farmacie dupa a 2 zi ce faci sex o iei sa nu ramai insarcinata, marog funda? am doar 12 anibig grin