| ElySiKazy a întrebat:

Ce parere aveti de fetele care isi incep viata sexuala sub 16 ani?
eu cred ca sunt c**** laughing. pentru ca daca faci devreme poti sa schimbi partenerii de multe ori si pana la optsprezece ani sa devi o...laughing
funda

Răspuns Câştigător
| Jelly_7813 a răspuns:

Eu nu as zice ca ar trebui sa le consideri tu si nici nimeni
da este adevarat ca nu este biine sa te culci de la 14 15 sau 16 ani dar in fine
nu avem dreptul sa judecam pe nimenitongue
si de fapt nu ar trebui sa ne intereseze pentru ca e gaura ei nu a ta si nici a mea si nici a nimanui

p. s:daca am zis asta nu inseamna ca nu mai sunt virgina chiar mai is si n-am de gand sa o fac prea devremelaughing

16 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Curva e aia de face sex pe bani sau isi inseala partenerul.
Daca isi incep viata sexuala sub mai devreme de 16 ani, sunt cel mult inconstiente pentru ca se supun la multe riscuri de ordin medical.Si ce relevanta are numarul de parteneri? Cat timp nu-si bate joc de ea insasi in ultimul hal cu 3 pe noapte, e libera sa faca ceea ce considera ea de cuviinta, atata timp cat o face in mod responsabil, sa nu se aleaga cu vreo sarcina sau o boala.
Banuiesc ca esti virgina.Totusi,aspectul asta nu te face cu nimic superioara si nici nu-ti ofera dreptul sa judeci alegerile altora.Virginitatea e doar o stare fizica, respectiv psihica, iar asta se termina la un moment dat.Nu-ti ofera niciun fel de privilegiu, nici nu te face mai frumoasa, mai desteapta, mai responsabila, etc, asta daca nu cumva vei da peste vreun frustrat cu fixul ca prietena lui sa fie virgina.

| Libelle a răspuns:

Da da cum zici tu
stii ca de fapt nu esti nimeni ca sa judeci pe altii?

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde de fiecare fată/Pentru că toate au un stil de viaţă şi un mod de gândire total distincte/Dar important este cum eşti tu/ Deoarece prietenii sunt doar în aparenţă/trăim într-o lume în care trebuie să ţii cont doar de propria ta persoană/Într-adevăr, aceste fete îţi pierd demnitatea şi respectul/Dar pentru că ele vor

| lia a răspuns:

Si la 16 ani tu consideri ca esti suficient de matura ca sa-ti incepi viata sexuala? Nu sunt curve. Sunt doar credule.
Riscurile pe care le ai la 13 ani le poti avea si la 16, stai tu linistita. Odata inceputa viata sexuala, nu mai ai cale de intoarcere. Fie ca o faci la 13 ani, fie ca o faci la 16, poti avea acelasi numar de parteneri. Depinde doar de tine, de seriozitatea ta.

| Andru1996 a răspuns:

Ce pot sa zic nu sunt nici pro nici contra ta pentru ca la baza stau doua argumente puternicelaughing e ma lupt cu mine insumilaughingrolling on the floor...dk sunt cu o fata sa zicem are 14 ani si nu mai e virgina e curva dar in schimb eu as face'o cu prietena meablushingbig grin

| lola a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine. 18 ani este varsta suprema? Dupa aceea nu poti avea 147539487 de parteneri? Fiecare gandeste diferit dar asta nu inseamna ca daca a avut contacte sexuale inainte de 16 ani o sa ajunga curva sau traseistahappySa nu generalizam.

| Miley a răspuns:

Si eu cred lafel.Sunt c****.

| BeBebuu a răspuns:

Si eu am aceeasi pareretongueeo am 20 de ani si mi-am inceput viata sexuala la 19 ani...

| Crina_8634 a răspuns:

Eu cred ca vorbesti cam mult despre sex la varsta ta. Numai intrebari de genul ai publicatrolling on the floor. Cred ca vrei sa citesti o carte.

| Silvara a răspuns:

Da, este adevarat si cred acelasi lucru. Insa nu asta este partea cea mai rea, ci sanatatea si corpul lor sufera mai mult. Pnetru ca la 13/14/15/ ani, ai multe lucruri mult mai bune de facut de cat sex. Sincer, nu le voi intelege niciodata pe aceste fete.Probabil vor doar sa experimenteze, dar ele risca. Oricum, acum nu trebuie sa le criticam, e viata lor. Pa, pa!

| xdaria19 a răspuns:

Nu prea cred că are importanță vârsta din buletin, ci vârsta fiziologică și cea psihologică. Și în plus, cine ești tu ca să-i judeci pe alții? Fiecare face ce vrea cu viața lui! Dacă am 15 ani și jumătate și am un prieten stabil (suntem împreună de 3 ani și ceva) și mi-am început viața sexuală cu el (și cu siguranță nu ne vom despărți curând, ba chiar avem planuri să ne și mutăm împreună peste vreo 2 ani) asta înseamnă că sunt curvă? Cu prejudecățile astea nu cred că o să ajungi bine...

| karina_5950 a răspuns:

Dar tu cati ani ai de faci pe grozava.Si tu poti sa o faci la 30 si dupa sa te culci cu zece.Asa ca numai face pe grozava si cu ce drept judeci pe altii.Eu am facut-o pentru cultura ta generala la 25 si tot nu as judeca pe cineva care o face la 16

| optical a răspuns:

Fata batrana o sa ajungi daca iti pastrezi mentalitatea astalaughingwinking

| lavinia_7948 a răspuns:

rolling on the floor sunt curve pa' drklaughing lasa tu pe fiecare in pace si vezi ce ai u intre picioare nu ai cu ce sa te lauza ca esti virginalaughing na asta e rolling on the floor asa si? care e calitatealaughing? daca ai fi una care si-ar incepe viata sexuala la 15 ani nu ai zice asa sa fim seriosilaughing esti dusa pentru ca generalizezi dupa cazul tau:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curva e aia de face sex pe bani sau isi inseala partenerul.

Daca isi incep viata sexuala sub mai devreme de 16 ani, sunt cel mult inconstiente pentru ca se supun la multe riscuri de ordin medical.Si ce relevanta are numarul de parteneri? Cat timp nu-si bate joc de ea insasi in ultimul hal cu 3 pe noapte, e libera sa faca ceea ce considera ea de cuviinta, atata timp cat o face in mod responsabil, sa nu se aleaga cu vreo sarcina sau o boala.

Banuiesc ca esti virgina.Totusi,aspectul asta nu te face cu nimic superioara si nici nu-ti ofera dreptul sa judeci alegerile altora.Virginitatea e doar o stare fizica, respectiv psihica, iar asta se termina la un moment dat.Nu-ti ofera niciun fel de privilegiu, nici nu te face mai frumoasa, mai desteapta, mai responsabila, etc, asta daca nu cumva vei da peste vreun frustrat cu fixul ca prietena lui sa fie virgina.no talking

| maria_2617 a răspuns:

Eu as zice, sub 18chiar