| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care se baga in relatia unui cuplu? Stiind ca respectivii sunt intr-o relatie de cuplu sau fiind casatoritii.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Evident ca o parere foarte proasta...
Dar, nu suntem noi cei care trebuie sa judece, noi sa avem grija de relatia noastra si sa nu stricam alte relatii!
Fiecare reactioneaza in felul lui atunci cand ispita isi baga coditawinking
O zi buna happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Omul are un dar sacru de la Dumnezeu acela este curiozitatea in scopul ei omul are dreptul sa se bage in orice relatie crede de putinta atata vreme cat isi asuma consecintele

| Violleta2022 a răspuns:

O parerea foarte proasta, binenteles!
Asa ceva nu faci niciodata, iar cui nu-i pasa si o face, va ajunge la un moment dat sa si regrete.

| WaterDrop a răspuns:

Persoana respectiva te place si este geloasa, sau il place pe el.Depinde cine s`a bagat.Sau, doar nu doreste sa te vada fericit/a mai ales daca ei nu sunt, pentru ca "sa moara si capra vecinului" de ce nu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Ti-ai bagat nasul in relatia cuiva si vrei sa stii ce crede lumea despre tine?

| alexandru0sorin a răspuns:

Nu am neaparat o parere prea rea. este normal sa te indragostesti de anumiti oameni si consider ca este bine in general sa iti urmezi sentimentele. oricum, daca relatia unui cuplu este destul de puternica acel cuplu nu ar trebui sa poata fi despartit doar de o ispita, nu?

daca persoana care se baga peste o relatie obtine o relatie "extraconjugala" cu cineva de acolo, eu personal as considera ca legatura intre cuplul initial nu a fost una suficient de puternica si apropiata incat sa evite acest lucru. cine este intr-o relatie si se combina cu altcineva este de vina, nu acea persoana terta cu care are o aventura. acea persoana nu are nicio responsabilitate pentru cuplul care exista.

| Axde a răspuns:

Am mai spus.
De curve, indiferent ce sex au.