| anika33 a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile la distanta ?

Răspuns Câştigător
| adryano_7970 a răspuns:

Ochii nevazuti se uita draga mea

17 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Sunt dificile de mentinut. Daca exista dragoste, intelegere si respect reciproc, totul e posibil.
Dar eu cred in minuni!

| marrr a răspuns:

Eu nu cred sub nicio forma in acel proverb "Ochii care nu se vad se uita."... Tin sa fiu cu totul impotriva a ceea ce spun unii, cum ca relatiile la distanta nu tin. Ba chiar distanta ar trebui sa fie motivatia pentru care dragostea sa fie mai puternica, dorinta aceea arzatoare de a vedea/revedea persoana iubita este mai puternica decat orice altcevahappy. Asta cred. Daca vrei, te poti uita la cea mai recenta intrebare pusa de mine pe acest site si vei vedea ca este tot despre relatiile la distanta. Am primit raspunsuri. Unele favorabile, altele dure.
O relatie la distanta NU este doar vorbit la telefon, pe internet si atat. Multi spun ca aceste relatii sunt doar pentru tocilarii care nu stiu sa socializeze in viata reala si se refugiaza in mediul virtual. Nu cred in asta. Prostii.
Poate exista iubire si prin internet, si prin scrisori. Daca nu e asa, cum explicati faptul ca, in razboaie, indragostitii isi trimiteau scrisori pentru a tine legatura? Iubirea exista pretutindeni, trebuie doar sa stim cum sa tinem de ea si sa o pretuim indiferent de. unde s-ar afla.
Momentan imi este foarte greu pentru ca sunt intr-o situatie dificila. De doi ani astept sa merg peste granita, intr-o alta tara, pentru a vedea o persoana anume. Mi s-a spus de foarte multe ori acest lucru "we're too far away". Ce inseamna "too far away" pana la urma. In dragoste nu ar trebui sa insemne absolut NIMIC. Dragostea se hraneste cu incredere, cu fidelitate, cu dorinta. Prin acest raspuns imi dau chiar si mie raspunsurile la multe intrebari.
Desi stiu ca am de asteptat inca un an plin de scoala, greutati, urcasuri si coborasuri, voi trece si peste aceasta perioada, doar cu gandul primei intalniri, primei atingeri. Nu-mi vine sa cred, dar un om are atata putere si nu-si da seama. Puterea de a trece peste anumite lucruri si de a vedea partea buna, lucru pe care nu l-as fi observat pana acum. Eu sunt o persoana pesimista, dar incerc cat de cat sa vad tot binele din fiecare lucru pentru a ma indrepta.
Intr-o asteptare indelungata, partea buna este momentul in care vezi o anumita persoana. Momentul in care realizezi ca a meritat sa astepti.
Depinde si de modul in care privesti lucrurile. Daca iti pui in minte ca nu va iesi nimic, ca este un lucru rupt din realitate, chiar nu vei putea sa intretii o astfel de relatie. Mereu m-am gandit ca daca exista acea dorinta, poti trece si de acest mod de a gandi si distanta nu va fi cea mai mare problema, desi practic este.

| claudia_7744 a răspuns:

Am un iubit de un an de zile maine facem anul de fapt:d
neam cunoscut in italia am petrecut 3 luni impreuna dp care eu am vnt in romania si el a ramas acolo... e foarte greu sincer.trebuie sa ai multa rabdare calm si sa iubesti prea mult ca sa tii la o asa relatie... mie imi face foarte raw.pentru ca am nevoie de el.si.d multe ori ma simt foarte singura dar dupa cum spune si el."in viata cel mai urat lucrur e ca nu poti avea mereu tot ceti doresti" poate ca in curand am sa-l vad. oricum nu va indragostiti d un tip la distanta. e atata de greu:-

| GdX a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| 2696 a răspuns:

Cei ce nu incearca nu au de unde sa stie...la mine merge depinde de persoana cum priveste lucrurile

| andreea_9164 a răspuns:

Depinde de relatie. Daca sunt sentimente puternice rezista. daca nu
nu sad.

| Gabitsza a răspuns:

Nu mi se pare normal pentru ca nu poti s vezi nici macar expresia fetei cand vorbesti cu partenerul sau sa ii simti macar rasuflarea si mi se pare ca e mult mai rece asa decat intr-o relatie apropiata
Deci nu mi se pare ok. dar daca ai incredere in celalalt si putina speranta va merge. happy

| petronela_4784 a răspuns:

Am o relatie la distanta si sunt impreuna cu iubitul meu de 7 ani. Ne vedem cam la 3-4 luni si vreau sa zic ca ne intelegem bine si ca avem incredere unul in celalalt. Este, intr-adevar, dificil, dar poate ceea ce este dificil te atrage si te face sa rezisti.

| marya a răspuns:

Nu poti sa il strang in brate...deci eu nu pot sa tin unde la distanta!

| sallysirop a răspuns:

Uneori sau mai bine zis rareori rezista. trebuie sa ai incredere in partenerul tau ca nu te va insela, desi e foarte greu si apar certurile. deci nu prea sunt de acord cu ele. :] dar daca iubesti o persoana si ai incredere in ea o sa fie totul bine.

| zonik93 a răspuns:

Te fac sa suferi enorm ca nu esti langa persoana dorita...
Si sunt ciudate, uneori te mai tin si "pe loc ".

| alyn_5885 a răspuns:

Grele, dificil de intretinut, sperante mici, unde sunt rezultate mari inseamna ca acolo e ceva special.

| Nicole_8066 a răspuns:

Ele sunt cele mai greu de intretinut, dar nu si imposibil. Daca exista dragoste, si cand spun asta ma refer din partea ambilor membri, dragoste adevarata si pura. O astfel de relatie nu este imposibila, insa de cele mai multe ori nu are un final fericit. Dar sunt si exceptii. Anyway, tot ce conteaza este incredere reciproca, dragostea si iubirea impartasita!

| Drifterrd a răspuns:

Nici macar relatiile de prietenie nu functioneaza normal la distanta ce sa mai zicem despre alte sentimente. Nu iti face iluzii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste prostii, idiotzenii.
Alea nu se numesc relatii este un simplu fat ca tu vorbesti cu cineva la telefon/pe internet.
Deci Nu Se Numeste O Relatie.
Ci doar o discutie.
Relatiile adevarate sunt alea in care te vezi fata in fata cu persoana respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un esec care ajunge sa te faca sa suferi asa am patit eu dar pana la urma am terminat si gata

| CALIN_8317 a răspuns:

`Servus eu sunt CALIN sieste ceva firesc sa existe si relatii la distanta